Sportfilm festivalové ozvěny 2024

Pozemkářky ve finále ME druhé divize nestačily na Francii a berou stříbro

České reprezentantky před domácím publikem nedokázaly prolomit francouzskou obranu a na mistrovství Evropy druhé skupiny skončily stříbrné. Po prohře 0:2 však mají pozemní hokejistky díky finálové účasti jistou místenku na olympijskou kvalifikaci.

Pozemní hokejistky na vítězství na ME druhé divize nedosáhly

Finálové utkání otevřela ve druhé minutě po rohovém kopu francouzská reprezentantka Alice Lesgourguesová, kterou napodobila její spoluhráčka o necelých pět minut později. A ačkoliv se Češky druhý poločas snažily vytlačenou obranou aktivně vytvořit příležitosti na zakončení, nakonec se musely spokojit s výsledkem 0:2 a stříbrnou medailí.

I tak si v domácím evropském šampionátu skupiny dva vybojovaly svěřenkyně irského trenéra Garetha Grundieho jistou účast v olympijské kvalifikaci. V boji o bronz rozhodly až penalty, ve kterých zvítězily hráčky Walesu.