Janošíková byla na MS v orientačním běhu osmá. Mířila jsem výš, přiznala

Orientační běžkyně Tereza Janošíková obsadila na mistrovství světa ve Švýcarsku osmé místo na krátké trati. Čeští reprezentanti se tak opět prosadili do první desítky, ve středečním závodu na klasické trati doběhl čtvrtý Tomáš Křivda.

Tereza Janošíková
zdroj: Facebook ASC Dukla

"Mířila jsem výš. Výkonově jsem věděla, že mám na víc, ale nedokázala jsem to prodat. Je to škoda," uvedla Janošíková v tiskové zprávě.

Vendula Horčičková doběhla jedenáctá, Křivda byl po mapové chybě sedmnáctý. Závod v alpském lese vyhráli švýcarský favorit Matthias Kyburz a Švédka Tove Alexanderssonová, která na MS získala už 30. medaili.

Mistrovství světa v orientačním běhu ve Švýcarsku, krátká trať:

Muži: 1. Kyburz 38:19, 2. Hadorn (oba Švýc.) -2:00, 3. Bonek (Rak.) -2:07, ...17. Křivda -5:55, 33. Hubáček (oba ČR) -10:38.

Ženy: 1. Alexanderssonová (Švéd.) 37:26, 2. Gemperle (Švýc.) -2:18, 3. Lundbergová (Švéd.) -2:34, ...8. Janošíková -6:20, 11. Horčičková -8:02, 30. Kosová (všechny ČR) -12:43.