FORTUNA=LIGA 2024/2025

K bronzu nebylo daleko. Orientační běžec Křivda vyrovnal v královské disciplíně české maximum

Od bronzové příčky jej dělilo 14 sekund. Tomáš Křivda vstoupil do mistrovství světa v orientačním běhu čtvrtým místem a v královské disciplíně, klasické trati, vyrovnal české maximum. V roce 2006 skončil hned za medailisty Michal Smola.

Křivda zahájil MS čtvrtým místem

Závodníci nejprve museli vyjet lanovkou do nadmořské výšky 2200 metrů. Trať byla hodně náročná, část vedla i po černé lyžařské sjezdovce.

"Nikdo ode mne neočekával medaili a čtvrté místo beru jako absolutní špičku, fantazie," uvedl Křivda, který udělal pouze jednu drobnou chybu v dohledávce sedmadvacáté kontroly.

"Osud tomu chtěl, že si musím ještě počkat. Klukům to vrátím někdy příště," dodal sebevědomě Křivda.

Čtrnáctikilometrový závod v prostoru svahů lyžařského střediska Laax vyhrál Nor Kasper Harlem Fosser, ženskou šampionkou je domácí Simona Aebersoldová. Z Češek skončila nejlépe čtrnáctá Tereza Janošíková.

MS pokračuje v sobotu závodem na krátké trati a vyvrcholí nedělními štafetami.

Mistrovství světa v orientačním běhu ve Švýcarsku – klasická trať:

Muži: 1. Fosser (Nor.) 1:33:06, 2. Kyburz (Švýc.) -51, 3. Ojanaho (Fin.) -4:31, 4. Křivda -4:45, ...10. Nykodým -9:29, 26. Roudný (všichni ČR) -19:37.

Ženy: 1. Aebersoldová (Švýc.) 1:21:43, 2. Alexanderssonová (Švéd.) -31, 3. Benjaminsenová (Nor.) -7:20, ...14. Janošíková -15:47,21. Horčičková -21:12, 32. Čechová (všechny ČR) -27:43.