Sportovní zprávy

Handicapovaným sportovcům vládne lukostřelec Drahonínský

Dvojnásobný medailista z paralympijských her v Tokiu David Drahonínský byl vyhlášen nejlepším handicapovaným sportovcem roku 2021. Úspěšný lukostřelec v kategorii jednotlivců zvítězil v anketě poprvé a společně se Šárkou Musilovou triumfoval i v hodnocení kolektivů. Do Síně slávy Českého paralympijského výboru byl při slavnostním galavečeru v Praze uveden cyklista Jiří Ježek.

David Drahonínský a jeho druhá paralympijská medaile
zdroj: ČT4 autor: David Soeldner
Drahonínský je handicapovaným sportovcem roku

Drahonínský na paralympiádě získal individuální zlato a s Musilovou stříbro v týmech. Díky tomu předčil boccistu Adama Pešku, který vyhrál olympijský turnaj jednotlivců. V jeho prospěch rozhodly pouze dva body. Peška ovládl kategorii Objev roku. V celkovém hodnocení skončil třetí plavec Arnošt Petráček, který získal na paralympiádě stříbro na 50 metrů znak.

Mezi trenéry se o vítězství podělili plavecký kouč Jan Šimek a trenér boccii Robert Křivan. První místo se dělilo také mezi juniory, tentokrát mezi plavce Jonáše Kešnara a neslyšícího tenistu Jaroslava Šmédka. Mezi dívkami v této věkové kategorii triumfovala plavkyně Vendula Dušková.