EL a EKL UEFA 2023/2024

České basketbalistky porazily Rumunsko 117:44

Karlovy Vary - České basketbalistky dnes ve svém druhém vystoupení na turnaji v Karlových Varech porazily Rumunsko vysoko 117:44 a jsou bez porážky v čele tabulky. Ve druhém dnešním zápase domácí Lokomotiva zdolala Tunisko 71:63.

Jednoznačnému vítězství českých reprezentantek nad slabými Rumunkami nijak nenapovídala první čtvrtina, kterou české hráčky vyhrály pouze 15:13. Trenér Lubomír Blažek pak hráčkám ve dvouminutové přestávce řádně domluvil.

"Z naší strany byla první čtvrtina strašná. Hráčky snad nepochopily, že začal zápas. Hrály zcela nekoncentrovaně," láteřil Blažek, který pozměnil od druhé čtvrtiny taktiku. Ve zbytku zápasu české basketbalistky ničily soupeřky celoplošnou nátlakovou hrou. Rumunky ve druhé desetiminutovce daly jen čtyři body, nedostaly se k vážnější akci a míče ztrácely už při rozehrávce.

"V utkání mohu hodnotit pouze tři čtvrtiny. Tu první totiž náš tým odpochodoval," uvedl Blažek, který střídal dvě pětky. V českém týmu chyběly Bortelová, Kulichová, Šujanová a Vítečková, které odpočívaly.