Evropská a Konferenční liga UEFA

Češi na ME v malém fotbale vydřeli hubenou výhru a postup do čtvrtfinále

Česká reprezentace na mistrovství Evropy v malém fotbale porazila Anglii nejtěsnějším rozdílem 1:0 a postoupila do čtvrtfinále. Jediný gól vstřelil ve 20. minutě Tomáš Pospiš. Nyní čeká český tým jeden z největších favoritů turnaje Rumunsko. Přímý přenos nabídne ve čtvrtek od 22:00 ČT sport Plus.

Češi postoupili do čtvrtfinále ME v malém fotbale po výhře nad Anglií

Češi hráli v prvním poločase aktivně a Angičany k ničemu vážnému nepustili. Vytvořili si i několik šancí a Pospiš dokázal pět minut před poločasem po skvělé souhře udeřit, když doklepával balon do prázdné branky.

Ve druhé části už se vršily v českých řadách chyby v rozehrávce a Angličané se tlačili před českou branku. Žádný z náznaků příležitostí však proměnit nedokázali, byť nakonec český tým přestříleli.

O semifinále si zahrají Češi s Rumuny, kteří rozstříleli Portugalsko 7:0 a předvádějí na šampionátu skvělé výkony. Mezi osmičkou nejlepších nechybí ani domácí Slovensko díky vítězství 2:0 nad Gruzií.