Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Krpálek bude soutěžit až v další sezoně. Ve svém věku už musím více zvažovat, vysvětluje

Vítěz olympijského klání judistů kategorie nad 100 kilogramů Lukáš Krpálek nemá po návratu z Tokia moc volna. Obíhá tiskové konference, zájemcům ukazuje medaili a navštěvuje mladé judisty, pro něž je vítaným vzorem. Ve středu měl akci na Masarykově náměstí v rodné Jihlavě, kam přišlo několik set lidí. Prozradil, že letos již závodit nebude, ale vydá se na tréninkové kempy, kde se připraví na další sezonu a olympijskou kvalifikaci. Je možné, že se vrátí do kategorie do 100 kilogramů, v níž triumfoval v Riu, ale rozhodování je náročné. 

Krpálek a Prskavec při návštěvě olympijského parku v Praze
zdroj: ČTK autor: Říhová Michaela

Podle Krpálka jsou podobná setkání jako v Jihlavě příjemná, i když je teď kvůli nim nebo kvůli zájmu médií jeho program hodně nabitý. Volno měl zatím od návratu z Japonska jen v pondělí. "Je toho dost, ale na druhou stranu to k takovému úspěchu patří a rozhodně jsem i rád, když můžu někam přijet, ukázat medaili a poděkovat všem fanouškům, všem těm, kteří fandili a drželi palce. Určitě si to i užívám, není to tak, že by to byla povinnost," řekl Krpálek.

Kvůli nabitému programu rozplakal i svého malého syna. Nevyzvedl ho ve středu ze školky, i když už se chlapec stačil pochlubit kamarádům a slíbil tátovu medaili ukázat. "Musel jsem slíbit, že dneska ho vyzvednu a dneska tam tu medaili vezmu. Byli tam z toho nadšení, bylo to hezké. Od dětí jsem dostal velký obrázek, kde mi otiskly ruce a napsaly, že gratulují," řekl Krpálek.

Krpálek 30. července v tokijském finále ve váze nad 100 kilogramů přemohl Gruzínce Gurama Tušišviliho a navázal na úspěch v Riu, kde dominoval v nižší kategorii do 100 kg. V jaké kategorii by chtěl usilovat o vítězství na příští olympiádě v Paříži, se ještě nerozhodl. "Přece jenom, v Paříži už mi bude 34 let a to už je věk, který je dost na hraně. Takže musíme zvážit, co v tomhle věku bude pro mě lepší, jestli hubnout, nebo mít váhu, kterou mám, ale zase se casnovat s lidmi, kteří mají třeba o 70 kilogramů víc," řekl Krpálek.

Otec dvou dětí začínal s judem v jihlavské sokolovně, žije v Praze, na Jihlavsko se vrací do Jezdovic, kde vyrůstal. Dvojnásobný olympijský vítěz je také mistrem světa z let 2014 a 2019, mistrovství Evropy vyhrál třikrát. Se soutěžemi znovu začne pravděpodobně až příští rok. "Jaký turnaj to bude, to zatím nevím. Určitě bych chtěl absolvovat několik kempů už letos, abych se připravoval do příštího roku a abych byl zase připravený směrem k olympijské kvalifikaci," uvedl.

V Jihlavě za ním na pódium vystoupili i malí judisté z místního Sokola. Andrea Prägerová, která s nimi pracuje, přiznala jejich nervozitu. "Moc se jim do toho nechce, bojí se," řekla. Že je ale Krpálek pro děti vzorem, bylo patrné i na ostatních účastnících dnešního přivítání. Část z nich chtěla po šampionovi společnou fotografii nebo alespoň podpis.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články