ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Taekwondisté Šimek a Štolbová na olympiádu neprošli

Taekwondisté David Šimek a Petra Štolbová na turnaji evropské olympijské kvalifikace v Sofii vyhráli každý jeden zápas a jejich snažení skončilo ve čtvrtfinále. V sobotu se pokusí vybojovat premiérovou účast pod pěti kruhy pro české taekwondo ještě Iveta Jiránková a Jan Fiala. Do Tokia se kvalifikují pouze finalisté.

Petra Štolbová (vlevo)
zdroj: Český svaz taekwondo

Štolbové se v Bulharsku dávaly největší naděje z české čtveřice. Mistryně Evropy do 21 let a 43. žena světového olympijského žebříčku ve váze do 67 kg nejprve porazila moldavskou soupeřku Anu Ciuchituovou.

V souboji o semifinále ale podlehla dvojnásobné bronzové medailistce z mistrovství světa Faridě Azizovové z Ázerbájdžánu, která pak prošla až do finále a zajistila si třetí účast na OH v kariéře.

Šimek ve váze do 80 kg dokázal porazit předloňského vicemistra světa Apostolose Telikostoglua z Řecka, ale pak podlehl bývalému světovému šampionovi Tahiru Gülecovi z Německa.