Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Ondřej Bank: Smrtelně nebezpečný je každý sjezd

Soči - Česká jednička v mužském týmu alpských lyžařů se ve Studiu Soči rozhovořila o olympijském sjezdu. Se svým výkonem v tomto závodě byl Ondřej Bank spokojený, což ho pozitivně nabudilo především směrem k páteční superkombinaci, jež je jeho parádní disciplínou a k níž logicky upíná svá největší očekávání.

"Mým tajným přáním bylo být ve sjezdu do patnáctky, to by pro mě byla úplně luxusní záležitost, ale i tak být dvacátý s tím, že jsem 'dostal' rovné dvě vteřiny, to je taky moc pěkné," ohlédnul se za svým vystoupením Ondřej Bank, který podle zveřejněných analýz závodu a jeho jednotlivých částí držel ve druhé polovině sjezdu krok s těmi nejlepšími borci. "Ve druhé polovině trati jsem jel sedmé, osmé místo, a to je dobrá zpráva směrem ke kombinaci," dodal český reprezentant.

Zároveň přidal i svůj pohled na obtížnost olympijské sjezdovky ve středisku Rosa Chutor, na jejíž adresu elitní americký závodník Bode Miller poznamenal, že má smrtelně nebezpečné parametry. "Připadne mi, že smrtelně nebezpečný je každý sjezd. (Bode Miller) má pravdu, že tenhle olympijský je technicky hodně náročný, ledovatý, nahoře je jiný sníh než dole. Mně se každopádně líbí, je to super sjezd a na olympiádu podle mě patří. Trošku mi přišlo, že Bode tímto prohlášením taktizuje, že chce vystrašit svoje soupeře, protože on je jedním z těch, co se moc nebojí," doplnil adept na přední umístění v páteční superkombinaci.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy