Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly

Doktor byl mírným pesimistou. Před Hrami tipoval sedm medailí

Soči – Už jen jeden den a bude mít za sebou první olympijské hry v roli vedoucího české výpravy. Dvojnásobného olympijského vítěze Martina Doktora čeká ještě spoustu práce. Kolik materiálu musel do Soči dopravit, tolik se musí zase vrátit zpátky. I podle něj to byly Hry úspěšné, a to jak po organizační stránce, tak po výsledkové. Dokonce ještě úspěšnější, než sám očekával.

"Nakonec mě to mile překvapilo. Viděl jsem více problémů než běžný účastník olympiády. Ale musím říct, že na to, jak to vypadalo ze začátku, tak doposud všechno fungovalo velice slušně a řešily se jen dílčí problémy," prohlásil ve Studiu Soči šéf výpravy.

První dny přitom nevypadaly vůbec růžově. "Měli jsme veliký problém na začátku, když jsme se nemohli dostat ke kargu, které nám víc než týden leželo v celním skladu," popsal Doktor.

Naštěstí vše se vyřešilo včas. "Když přijeli sportovci, neměli jsme jejich materiál. Bylo to na hraně, ale neohrozilo to žádný trénink. V momentě, kdy chtěli jít na trénink, materiál už měli," uvedl.

Hry nad očekávání

Česká výprava má do tohoto okamžiku osm medailí – dvě zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové. Po této stránce si nemůže Doktor stěžovat. "Dopadlo to nad očekávání řady pesimistů a zhruba na úrovni očekávání optimistů. Jsem velice rád, že se to sportovcům povedlo. Nejenže máme medaile, ale máme krásná čtvrtá, pátá, šestá, sedmá místa. A máme jich celkem dost. Úspěšnost je pozitivní a povedlo se to možná více sportovcům, než jsem očekával," prohlásil Doktor.

Na sklonku Her mohl někdejší špičkový rychlostní kanoista prozradit, jak se realita porovnává s jeho odhadem. "Z hlediska konečného počtu jsem byl lehký pesimista. Sám pro sebe jsem tipoval, že by mohlo být sedm medailí. Nakonec to dopadlo ještě líp," přiznal.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy