Pozemní hokejistky Argentiny přehrály Jižní Afriku

Londýn - Pozemní hokejistky Argentiny vstoupily do olympijského turnaje vysokou výhrou nad Jižní Afrikou 7:1. Světové šampionky o osudu utkání rozhodly především v první půli. Jejich kapitánka Luciana Aymarová, pravděpodobně nejlepší hráčka světa, zaznamenala tři branky a favoritky tedy v úvodním utkání turnaje jasně potvrdily svou kvalitu.

V dalším zápase si Novozélanďanky poradily s hokejistkami Austrálie. Prestižní derby rozhodla branka Finlaysonové již ve třetí minutě střetnutí, které poté bylo už na přesné zásahy skoupé. Naopak v zápase dvou asijských týmů padalo branek více. Číňanky zvládly souboj s Jižní Koreou a po jednoznačném průběhu triumfovaly 4:0.

Výsledky turnaje pozemních hokejistek na OH v Londýně:

Skupina A: Nizozemsko - Belgie 3:0 (1:0), Čína - Korea 4:0 (1:0), Velká Británie - Japonsko 4:0 (4:0).

Skupina B: Argentina - JAR 7:1 (5:1), Nový Zéland - Austrálie 1:0 (1:0), Německo - USA 2:1 (2:0).