Následuje
HC VERVA Litvínov - HC Oceláři Třinec

Bulharští vzpěrači se nezúčastní OH, federace je do Ria kvůli dopingu nepustí

Houston – Zatímco o účasti ruských atletů na olympijských hrách v Riu de Janeiro se rozhodne až v následujících měsících, jistotu, že se do Brazílie nepodívají, mají už nyní vzpěrači Bulharska. Pozitivními dopingovými testy poznamenanou reprezentaci vyloučil z akce výkonný výbor mezinárodní vzpěračské federace IWF na zasedání před začátkem mistrovství světa v Houstonu.

Ruslan Novikov
zdroj: ČTK/AP/ autor: Neznámý

Jedenáct bulharských vzpěračů mělo v polovině března pozitivní testy na doping. Kvůli tomu už byla země podle pravidel IWF vyloučena z dubnového mistrovství Evropy a nyní přijde i o účast na OH. "Bulharsko nebude mít právo startovat," uvádí se v oficiálním prohlášení IWF.

Pro Bulharsko je to už druhý velký dopingový skandál. Dva měsíce před olympijskými hrami v Pekingu 2008 musela země kvůli pozitivním testům stáhnout celý tým, na další Hry do Londýna pak byli připuštěni jen dva vzpěrači.

Podobný osud možná čeká ruské atlety. Světová federace IAAF v minulém týdnu vyloučila Rusko z mezinárodních atletických soutěží kvůli rozsáhlému porušování antidopingového kodexu. Podle zprávy vyšetřovací komise Světové antidopingové agentury WADA se v ruské atletice dopovalo s podporou státu, ničily se uložené vzorky nebo za úplatu zatajovaly pozitivní výsledky testů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy