Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Branky, body, vteřiny

Salač po slibné kvalifikaci v Argentině nedokončil. Závod vyhrál jeho týmový kolega

Ze startovního roštu vyrazil na šesté příčce, ale slibnou pozici z kvalifikace nezužitkoval. Filip Salač po pádu nedokončil dobře rozjetou Velkou cenu Argentiny. Druhý závod třídy Moto2 v sezoně na okruhu v Termas de Río Hondo vyhrál jeho britský kolega ze stáje ELF Marc VDS Jake Dixon.

Jake Dixon
zdroj: REUTERS autor: Agustin Marcarian

Salač dobře odstartoval a hned se posunul o dvě příčky na čtvrté místo. Poté se držel čela závodu, ale naději na umístění na stupních vítězů mu sebral pád v 11. kole po kontaktu při souboji o čtvrtou pozici s Marcosem Ramírezem ze Španělska.

Třiadvacetiletý Salač tak nenavázal na devátou příčku z úvodního závodu v Thajsku před dvěma týdny. Český jezdec nebodoval po jedenácti závodech a poprvé od Velké ceny Británie, kde se loni v srpnu vrátil po zranění a po pádu ji nedokončil.

Bratři Márquezové si podmanili závod MotoGP

Závod královské třídy MotoGP stejně jako na úvod ročníku v Thajsku ovládli bratři Márquezové. Šestinásobný mistr světa Marc si dojel pro vítězství před mladším bratrem Álexem, na třetím místě skončil Ital Franco Morbidelli. Dvaatřicetiletý Marc triumfoval v závodě, kvalifikaci i ve sprintu a ve všech případech za ním skončil jeho mladší bratr Álex.

V hlavním závodě byl Marc za svým osmadvacetiletým bratrem dlouho druhý. V závěru ho však dokázal předjet a vyhrál s náskokem 1,4 sekundy. Připsal si jubilejní 90. vítězství napříč všemi kategoriemi a na třetím místě historického pořadí vyrovnal Španěla Ángela Nieta.

Velká cena Argentiny, Termas de Río Hondo:

Moto3: 1. Piqueras (Šp./KTM) 32:31,938, 2. Fernández (Šp./Honda) -0,036, 3. Rueda (Šp./KTM) -0,125, 4. Bertelle (It./KTM) -0,373, 5. Furusato (Jap./Honda) -0,236, 6. Almansa (Šp./Honda) -1,354.

Pozn: Furusato byl potrestán ztrátou jedné pozice za porušení traťových limitů.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 22 závodů): 1. Rueda 41, 2. Fernández 36, 3. Piqueras 29, 4. Bertelle 24, 5. Carpe (Šp./KTM) 20, 6. Nepa (It./Honda) 19.

Moto2: 1. Dixon (Brit./Boscoscuro) 35:48,793, 2. González (Šp./Kalex) -3,525, 3. Vietti (It./Boscoscuro) -10,098, 4. Canet -10,508, 5. Ramírez (oba Šp./Kalex) -11,009, 6. Binder (JAR/Kalex) -14,409, ...Salač (ČR/Boscoscuro) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 2 z 22 závodů): 1. González 45, 2. Dixon 34, 3. Canet 33, 4. Ramírez 22, 5. Agius (Austr./Kalex) 19, 6. Vietti 16, ...15. Salač 7.

19:00 MotoGP.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články