Následuje
SP USA

Prokop nedokončil druhou etapu Finské rallye, vede Latvala

Jyväskylä - Martin Prokop nedokončil druhou etapu Finské rallye. Český pilot havaroval s fiestou v jedenácté rychlostní zkoušce a odstoupil z desátého místa. Po dvou etapách a třinácti erzetách vede Fin Jari-Matti Latvala ve volkswagenu s náskokem 19,7 sekundy před britským pilotem citroënu Krisem Meekem.

V závěru dne se z druhého místa na třetí propadl obhájce prvenství Sébastien Ogier z Francie. Mistr světa doplatil na to, že jako první na trati čistil soupeřům cestu. Na týmového kolegu Latvalu ztrácí 21 sekund. "Co můžu dělat? Nic. Jedu, jak nejlépe umím," řekl Ogier.

Prokop měl potíže už v devátém testu, kdy se ocitl mimo trať a poškodil kolo. "Řízení nejde rovně. Nic není rozbité, jenom se to chová divně," hlásil po následující zkoušce. V závěru další pro něj soutěžní den skončil, Prokop i jeho spolujezdec Jan Tománek bez zranění.

Výsledky 2. etapy Finské rallye:

1. Latvala, Anttila (Fin./VW Polo-R) 1:34:42,4, 2. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -19,7, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) -21,3, 4. Mikkelsen, Flöene (Nor./VW Polo-R) -1:04,2, 5. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -1:05,4, 6. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) -1:07,3, ...Prokop, Tománek (Ford Fiesta RS) nedokončili.

Hlavní zprávy