Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Podmol v Číně skončil třetí a na bedně se drží i před posledním závodem

Třetí místo obsadil Libor Podmol v předposledním závodě mistrovství světa ve freestyle motokrosu. V čínském Šen-čenu zvítězil Maikel Melero ze Španělska, který si upevnil vedení v seriálu a přiblížil se zisku pátého titulu. Podmol je před posledním závodem na třetím místě.

Libor Podmol
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

V Šen-čenu, kde šampionát také už v neděli skončí, se dařilo i Petru Pilátovi, který byl pátý. Podmolův mladší bratr Filip skončil hned za ním. Poprvé v historii tak v závodě světového šampionátu skončili tři čeští jezdci v první šestce.  

Libor Podmol vyrazil do Číny po akci FMX Gladiator Games, na které poprvé skočil dvojité salto. Náročný trik ale během finále v Číně nepředvedl. Loňský vicemistr světa vsadil na svůj trik Surfer Flip a bodyvarialový Volt.  

"Sázel jsem hlavně na chytrou skladbu triků mé sestavy. S třetí příčkou jsem spokojený. Už bych měl uhájit medailovou pozici v celkovém pořadí, což byl hlavní cíl na čínské misi," uvedl Podmol, jenž má v součtu všech dosavadních závodů náskok 29 bodů na čtvrtého Australana Pata Bowdena.  

Teoreticky by se Libor Podmol mohl ještě posunout na druhé místo před Luca Ackermanna z Německa, jenž byl druhý i v sobotu. Momentálně na něj ztrácí 15 bodů. "Předpokládám, že Luc bude také v zítřejším závodě hodně vpředu, takže to bude velice složité. Půjdu si poslední závod hlavně užít," dodal Podmol. Ackermann má ještě šanci předstihnou Melera.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy