Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Pilot F1 Massa už po operaci lebky chodí

Budapešť - Pilot formule 1 Felipe Massa, jenž se zotavuje po vážné havárii v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska, dnes udělal první kroky. Informovala o tom na internetových stránkách jeho stáj Ferrari s tím, že ještě dnes by měl být Brazilec propuštěn z jednotky intenzivní péče. Podle Massova otce Luise Antónia bude závodník ve čtvrtek převezen z Budapešti do nemocnice v Paříži. Tam by se o něho měl starat doktor Gérard Saillant, jenž v minulosti pečoval i o sedminásobného šampiona formule 1 Michaela Schumachera. To ale Ferrari nepotvrdilo.

Massa, jehož na okruhu v Hungaroringu udeřila v plné rychlosti do přilby uvolněná pružina ze soupeřova monopostu, se po operaci proražené lebky rychle zotavuje. Momentálně může sám vzpřímeně sedět a mluví. Od pondělního večera už není udržován v umělém spánku.

O stavu Massova oka zatím lékaři nic nového nezveřejnili. Závodník v úterý dokázal oteklé levé oko poprvé otevřít a viděl, poškození zrakového nervu ale zatím vyloučeno nebylo.

Massův osobní lékař Dino Altman tvrdí, že se závodník zotaví bez následků. "Zdá se, že nebude mít žádné následky. Už dokáže stát a obejde postel. Jeho mozek se zotavuje a není nic, s čím bychom si museli dělat starosti," řekl Altman. Podle jeho názoru bude v pořádku i jezdcovo oko. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy