Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Forum Bez frází Barbory Černoškové

Pech se ujal vedení Rallye Šumava

Druhým podnikem letošního 56. ročníku pokračuje seriál tuzemské automobilové soutěže. Po úvodním dni Rallye Šumava Klatovy vede Václav Pech s vozem Ford Focus WRC před úřadujícím českým šampionem Janem Kopeckým o dvanáct vteřin.

Je nám líto, video expirovalo.
Václav Pech vede po úvodním dni Rallye Šumava Klatovy

Pech, jenž ovládl i předešlou Valašskou rallye, je v čele od úvodního pátečního měřeného testu. Stejně jako Kopecký dosud vyhrál čtyři erzety, zatím rozhodující náskok si vybudoval ve druhé a čtvrté rychlostní zkoušce, kdy svého dlouholetého rivala porazil vždy o sedm sekund.

I druhé místo ale Kopeckému pomůže do čela průběžného pořadí, Pechovy výsledky se totiž do absolutní klasifikace MČR nezapočítávají, neboť startuje s vozem kategorie WRC. Po Valašské rallye byl v čele seriálu Filip Mareš, jenž je na Šumavě průběžně čtvrtý.

Rallye Šumava Klatovy, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 52:31,4, 2. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) -11,8, 3. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia R5) -53,4. 4. Mareš, Bucha (Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:00,0, 5. Březík, Krajča (Škoda Fabia R5) -1:27,3, 6. Cvrček, Novák (Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:57,7.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články