Následuje
ODM 2020: Biatlon

Mosley už nebude kandidovat na prezidenta FIA

Londýn - Šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley definitivně oznámil, že už nebude na tuto pozici znovu kandidovat. Uzavřel tak dohady o tom, zda bude usilovat o své páté zvolení, k čemuž ho vedla současná krize ve formuli 1 a zájem členů FIA na jeho setrvání. Na své místo navrhuje zvolit bývalého šéfa Ferrari Jeana Todta. "Rozhodl jsem se potvrdit své původní rozhodnutí. V říjnu nebudu kandidovat," uvedl Mosley ve svém prohlášení.

"Vážím si zájmu členů FIA, kteří mi poslali přes stovku zpráv vyjadřujících podporu. Už by pro mě bylo ale složité znovu kandidovat. Brzy mi bude sedmdesát, už se chci soustředit na rodinný život," dodal.

Devětašedesátiletý britský funkcionář rozhodnutí nekandidovat oznámil již v minulém roce, ovšem po posledních událostech ve formuli 1 prohlásil, že své rozhodnutí může změnit. "V posledních týdnech se ukázalo navýsost zřejmé, že cílem týmů (formule 1) je snaha, abych odstoupil. Ve světle útoků na můj mandát, musím přehodnotit svůj původní úmysl dále nekandidovat," uvedl v červnu.

Mosley chce bývalého šéfa Ferrari Todta

Zatím jediným kandidátem do říjnových voleb do čela FIA je Fin Ari Vatanen, mistr světa v rallye z roku 1981. Mosley chce ke kandidatuře přesvědčit svého přítele a bývalého šéfa Ferrari Todta, který je podle něj nejvhodnějším kandidátem.

"Tou pravou osobou pro tento post je pro mě Jean Todt. Týmy pod jeho vedením vyhrály Rallye Paříž-Dakar, 24 hodin Le Mans i tituly ve formuli 1. Je to jednoznačně nejlepší manažer své generace, možná i všech generací," vyjádřil podporu Todtovi ve svém dopise určeném členům FIA.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy