Následuje
Brněnská laťka 2020

Mosley chce za svého nástupce bývalého šéfa Ferrari Todta

Londýn - Šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley, který kvůli sporu s Asociací stájí formule 1 FOTA již nebude kandidovat na svůj post, údajně chce, aby se jeho nástupcem stal bývalý šéf stáje Ferrari Jean Todt. Informoval o tom britský list Sunday Times. Francouz Todt, který v březnu po 16 letech opustil Ferrari, má k Mosleymu velmi blízko. Deník proto spekuluje, že by si tak odstupující funkcionář mohl udržet vliv. Právě odstoupení Mosleyho přitom bylo jednou z podmínek stájí k tomu, aby byla zažehnána krize a případné odtržení osmi týmů, které plánovaly vlastní seriál závodů.

Devětašedesátiletý Mosley se původně hodlal znovu ucházet o setrvání ve funkci i na páté volební období, ačkoli vloni prohlašoval, že svůj post opustí. Kvůli zažehnání sporu s FOTA však od svého záměru ustoupil a podle médií se měl dokonce s předstihem stáhnout z formule 1. 

V rozhovoru pro Sunday Times však Mosley nevyloučil ani možnost, že by přece jen na svou funkci znovu kandidoval. Nelíbí se mu totiž chování zástupců FOTA, když mimo jiné předsedu FOTA a prezidenta Ferrari Luku di Montezemola vyzval, aby se mu veřejně omluvil za to, že ho nazval diktátorem."Udělali chybu, že tancovali na mém hrobě dříve, než jsem byl pohřben. A já tu přitom stojím zdravý jako řípa. Jsem pod tlakem, abych se znovu ucházel o znovuzvolení," uvedl Mosley. "Udělám, co bude nutné. Není v mé povaze, abych se vzdával bez boje," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy