Následuje
BO Ostrava Vítkovice Steel - HC Masaryk University

Mistr světa Loeb vyhrál finskou rallye

Jyväskylä (Finsko) - Mistr světa Sébastien Loeb v citroënu vyhrál Finskou rallye o osm sekund před domácím obhájcem prvenství Jarim-Mattim Latvalou s fordem. Francouzský lídr šampionátu vstupoval do každého soutěžního dne v pozici lídra. Zvítězil i s desetisekundovou penalizací, kterou inkasoval v pátek za pozdní start do zkoušky při taktických manévrech s týmovým kolegou a krajanem Sébastienem Ogierem.

Martin Prokop s Janem Tománkem ve fordu obsadili dvanácté místo a skončili druzí v kategorii SWRC. Jejich jediným přemožitelem byl tovární pilot Škody Juho Hänninen z Finska ve fabii. Stejné je i celkové pořadí této třídy. Loeb vyhrál už 66. rallye v kariéře, na severu Evropy se mu to podařilo ale teprve podruhé. Předtím přerušil nadvládu finských jezdců trvající od roku 2004 v sezoně 2008.

Ogier skončil třetí a za Latvalou zaostal o téměř pět sekund. Příliš se mu nevyplatilo zpomalení v posledním pátečním testu kvůli tomu, aby nešel do závěrečného dne do čela a nemusel čistit trať. Tato role zůstala i přes zmíněnou penalizaci sedminásobnému mistrovi světa Loebovi, který přesto vedení uhájil. "Byla to velmi těžká rallye, protože jsme čistili trať celé tři dny. Byl jsem pod velkým tlakem, možná to je moje největší vítězství v kariéře," komentoval Loeb čtvrté vítězství v sezoně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy