Následuje
Panorama

Milík si po Zlaté přilbě zvedl náladu. Popáté je českým mistrem

Václav Milík se stal popáté českým mistrem na ploché dráze. V závěrečném závodě v Březolupech vyhrál pardubický jezdec stejně jako předtím v Praze i Plzni všechny rozjížďky. Na domácí trůn se šestadvacetiletý Milík vrátil po dvou letech, ve kterých triumfoval Josef Franc. Titul získal také v letech 2012, 2014 a 2015.

Václav Milík
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Udělalo mi to radost, že jsem neztratil ani bod. Ze tří závodů, to je fajn," řekl Milík, jenž byl nejlepším českým jezdcem i před týdnem na slavné Zlaté přilbě. Předloňskému vítězi prestižního závodu v Pardubicích to ale stačilo jen na celkové jedenácté místo. Částečně si proto spravil náladu. "Být mistr republiky vždycky potěší," konstatoval.

V Březolupech i celkově skončil druhý Eduard Krčmář, jenž ve třetím finále ztratil jediný bod právě v duelu s Milíkem. Třetí v závodě skončil Franc, který v dodatečné rozjížďce porazil Hynka Štichauera, bronz v MČR ale připadl Janu Kvěchovi.

Výsledky závěrečného závodu MČR na ploché dráze v Březolupech

1. Milík (Pardubice) 15 b., 2. Krčmář (Slaný) 14, 3. Franc (Markéta Praha) 12+3, 4. Štichauer (Pardubice) 12+2, 5. Málek (Březolupy) 10, 6. Holub (Markéta Praha) 8.

Konečné pořadí po 3 závodech: 1. Milík 45, 2. Krčmář 36, 3. Kvěch (Markéta Praha) 32.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy