Paralympijský magazín

Hamilton zaskočil Ferrari a v Singapuru odstartuje z prvního místa

Kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru formule 1 vyhrál vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství světa Lewis Hamilton z Mercedesu. Jeho soupeř v boji o titul Sebastian Vettel z Ferrari odstartuje do nedělního závodu na městském okruhu Marina Bay ze třetího místa.

Lewis Hamilton
zdroj: Reuters autor: Kim Hong-Ji

Hamilton si časem 1:36,015 minuty dojel pro 79. pole position v kariéře. Čtyřnásobný mistr světa dokonale zaskočil Ferrari, jehož vozy ovládly druhý i třetí trénink.

Jezdci italské stáje navíc nebudou ani v první řadě, protože druhé místo si zajistil Max Verstappen z Red Bullu, který za obhájcem titulu zaostal o tři desetiny sekundy.

Vettel byl třetí se ztrátou šesti desetin a v neděli čeká čtyřnásobného mistra světa těžká práce, aby dokázal snížit ztrátu v průběžném pořadí mistrovství světa. Pilot Ferrari je druhý a sedm závodů před koncem šampionátu za Hamiltonem zaostává o třicet bodů.

Čtvrtou příčku obsadil Valtteri Bottas z Mercedesu, pátý dojel Kimi Räikkönen z Ferrari a šestý byl Daniel Ricciardo z Red Bullu.