Paralympijský magazín

Austrálie pod nadvládou Volkswagenu. Německý tým slaví titul, Ogier triumf

Coffs Harbour (Austrálie) – Absolutní dominancí Volkswagenu skončila Australská rallye. Favorizovaní jezdci německé automobilky obsadili všechna místa na "bedně" a zajistili jí tak předčasnou obhajobu titulu mezi týmy. Desátý závod sezony mistrovství světa vyhrál úřadující šampion a lídr pořadí Francouz Sébastien Ogier před Finem Mattim Latvalou a norským pilotem Andreasem Mikkelsenem.

Sébastien Ogier
zdroj: AP

Australská rallye byla po tři dny převážně soubojem Ogiera s Latvalou, které na konci po 20 rychlostních zkouškách dělilo jen necelých sedm sekund. Třetí jezdec v poli Mikkelsen na vítězného francouzského kolegu ztratil minutu a čtvrt.

Ogier v Austrálii slavil šesté vítězství v sezoně a celkově 22. v kariéře a o další krok se přiblížil obhajobě světového trůnu. Do konce MS zbývají tři soutěže, další rallye se pojede od 3. října ve Francii. Ogier po soubojích v okolí města Coffs Harbour vede před Latvalou už o 50 bodů.

"Fantastické. Nemohlo to pro tým dopadnout líp, zvlášť po minulém domácím závodu, kde jsme měli smůlu," připomněl Ogier předchozí Německou rallye, kterou on ani Latvala nedokončili. "I z mého pohledu to dopadlo moc dobře, udělal jsem k titulu další krok," dodal spokojeně třicetiletý Francouz.

Australská rallye, 10. podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 2:53:18,0, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -6,8, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R) -1:18,0, 4. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -1:44,0, 5. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) -1:53,6, 6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -2:56,2.

Průběžné pořadí (po 10 z 13 závodů): 1. Ogier 214 b., 2. Latvala 164, 3. Mikkelsen 125, 4. Hirvonen 83, 5. Neuville (Belg./Hyundai i20) 79, 6. Östberg (Nor./Citroën DS3) 74, ...9. Prokop (ČR/Ford Fiesta RS) 37. Pořadí týmů: 1. Volkswagen I 348, 2. Citroën 150, 3. M-Sport Ford I 142, 4. Hyundai I 138, 5. Volkswagen II 124, 6. Jipocar 40.