BBV po 25 letech

Abraham skončil při premiéře v MS superbiků třináctý

Phillip Island - Motocyklový jezdec Karel Abraham při své premiéře v mistrovství světa superbiků získal tři body za 13. místo. První závod nové sezony na australském Phillip Islandu vyhrál obhájce titulu Brit Jonathan Rea o pouhých 63 tisícin sekundy před krajanem Chazem Daviesem. Abraham na vítěze ztratil přes 37 sekund. Druhý závod se jede v neděli.

Abraham přešel do šampionátu produkčních motocyklů po deseti letech strávených v "klasickém" mistrovství světa. Šestadvacetiletý brněnský závodník hájí barvy týmu Milwaukee BMW společně s Australanem Joshem Brookesem, který dojel desátý.

Do seriálu superbiků přestoupil i mistr světa MotoGP z roku 2006 Nicky Hayden. Čtyřiatřicetiletý Američan zahájil sezonu v Austrálii devátým místem.