Následuje
ODM 2019: Atletika

V kvalifikaci uspěla jen Křenková, Chalupníkové chyběly dva body

V Kladně pokračoval kvalifikací do závodu žen juniorský světový šampionát v moderním pětiboji. Z české trojice se do sobotního finále probojovala pouze Karolína Křenková. Přímý přenos závěrečné disciplíny finálového závodu sledujte v sobotu od 19:30 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Z Češek postoupila z kvalifikace moderních pětibojařek jen Křenková

Kvalifikace se jako obvykle skládala jen ze čtyř disciplín - tedy bez jízdy na koni. Křenková splnila v roli největší české naděje předpoklady. Po desátém místě v šermu vyhrála svou rozplavbu v čase 2:20,65. "Nebyl to můj osobní rekord, ale určitě dobře zaplavaný čas," hodnotila Křenková.

Do závěsného běhu se střelbou nastupovala z 11. místa a hlavně díky dobře zvládnutým střeleckým položkám se udržela v elitní patnáctce, která měla postup zajištěný automaticky. "Doufám, že ve finále dobře zašermuju, ale dobrý výkon chci podat ve všem. Umístit se do top 10 by bylo super," uvedla Křenková.

Další dvě české závodnice, Aranka Chalupníková a Anna Roubíčková, startovaly ve skupině B. Jejich šance na postup zhatila plavecká část, ve které zaznamenaly dva nejhorší časy z celé skupiny. Chalupníková ještě zabojovala a doběhla na druhém místě, od postupu ji ale dělily pouhé dva body.

Hlavní zprávy