Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

Finále Snowjamu bude bez české účasti

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - České snowboardistky ani čeští snowboardisté se v sobotním finále Světového poháru ve slopestylu ve Špindlerově Mlýně nepředstaví. Nejblíže postupu byl Petr Horák. V první kvalifikační skupině skončil jedenáctý na prvním nepostupovém místě. O semifinále ho připravil Švýcar Dario Burch, který ve své druhé kvalifikační jízdě dosáhl 65,5 bodu a Horáka porazil o 3,5 bodu. Neuspěly ani Šárka Pančochová a Kateřina Vojáčková. Přímé přenosy sobotního semifinále a finále vysílá ČT sport a web ctsport.cz od 10:30 a 13:50.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Pančochová byla loni ve Špindlerově Mlýně třetí, ale letos se jí ve slopestylu tolik nedaří. "Vždycky jsem měla dobrou jízdu v tréninku a v závodě jsem spadla. Budu se snažit, co to jde," řekla před závodem na webu redbull.com.

Ani na domácím sněhu se ale bývalé vicemistryni světa v této disciplíně s různými skoky a překážkami nevedlo. Za první jízdu dostala pouhých 12 bodů, za druhou 27,25, ve své skupině skončila poslední a celkově byla klasifikována na 33. místě.

Je nám líto, video expirovalo.
Češky kvalifikací na Snowjamu neprošly

Vojáčková předvedla dvě lepší jízdy, za tu druhou získala 58,5 bodu a ve skupině byla desátá. Přímo do finále ale postoupily vždy jen dvě nejlepší závodnice a další tři se dostaly do semifinále. Vojáčková celkově obsadila 15. místo.

Nejlepší kvalifikační jízdu v areálu Svatý Petr ukázala mezi ženami čerstvá vicemistryně světa Zoi Sadowská Synnottová z Nového Zélandu, která dostala 89 bodů. Mužům kraloval bronzový z MS ve slopestylu a stříbrný v Big Airu Američan Chris Corning se ziskem 92 bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy