Následuje
Speciál

Triky, skoky, všeobecná pohoda. Snowboardisté závodí ve Špindlerově Mlýně

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) – Nejlepší snowboardisté včetně českých hvězd závodí v Krkonoších na desátém ročníku Snowjamu. V slopestylových kláních, která jsou součástí Světového poháru, nechybí ani Šárka Pančochová. Přímé přenosy sobotního semifinále a finále vysílá ČT sport a web ctsport.cz od 10:30 a 13:50.

Šárka Pančochová
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Z českých jezdců do páteční kvalifikace zasáhnou i Kateřina Vojáčková, Petr Horák, Martin Mikyska, Jan Nečas, Daniel Porkert a junioři Ladislav Hrstka, Daniel Kašpar, Kristián Salač, Jan Rovenský.

První ročník Snowjamu se uskutečnil v roce 2006 v Peci pod Sněžkou, o dva roky později se závod přesunul do Špindlerova Mlýna a od roku 2013 patří do seriálu SP. "Opravdu mě moc těší, že Snowjam se dožil tohoto výročí, a i letos to bude oslava snowboardingu," řekl zakladatel Snowjamu a bývalý olympionik Martin Černík.

Špindlerův mlýn hostí 10. ročník prestižního Snowjamu

Bývalá vicemistryně světa ve slopestylu Pančochová skončila loni ve Špindlerově Mlýně třetí. "Moc se na Snowjam těším a doufám, že předvedu nejlepší triky," řekla při nedávném mistrovství světa v Sierra Nevadě, kde do finále neprošla.

Pořadatelé lákali ke startu mistryni světa v Big Airu Rakušanku Annu Gasserovou či Jamie Andersonovou z USA, ale ani jedna nejspíše nedorazí. "Ale přijede celá řada top jezdců a bude to pro fanoušky mazec," ujistil Černík a dodal: "Na Snowjamu se každý rok odjel nějaký nový trik a já jsem sám zvědavý, co přijde letos."

Vedle slopestylu se diváci tradičně mohou těšit v sobotu na večerní exhibiční Big Air. "A pak na narozeninový večírek," řekl Černík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy