FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/24

Lety v Oberstdorfu opanovali opět Slovinci. Zajc předčil Prevce

Po závodu dvojic si podmanili také individuální závod Světového poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu. Po prvním kole druhý Timi Zajc druhým skokem pak předčil krajana Petera Prevce a zvítězil o více než čtyři body. Lídr SP Stefan Kraft byl třetí. Česká jednička Roman Koudelka lety vynechává, a tak byl tento závod bez české účasti. V neděli se bude v Německu létat znovu. Přímý přenos vysílá od 15:55 ČT sport Plus.

Vítězný druhý skok Zajce v závodě

Třiadvacetiletý rodák z Lublaně potvrdil pověst leteckého specialisty, neboť i na svou čtvrtou pohárovou výhru v kariéře dosáhl na mamutím můstku. Triumfoval poprvé v sezoně.

Zajc, dvojnásobný mistr světa z loňského klasického MS v Planici a týmový šampion z nedávného MS letců na Kulmu, vyhrál díky dvěma pokusům 230 metrů. Druhý skončil s odstupem 4,2 bodu další Slovinec Peter Prevc a poprvé v sezoně, po níž ukončí úspěšnou kariéru, se dostal na stupně vítězů. Třetí místo obsadil Rakušan Stefan Kraft a pojistil si vedení ve Světovém poháru.

Zajc navázal na vítězství z páteční soutěže dvojic po boku Domena Prevce a na mamutím můstku Heiniho Klopfera si připsal třetí výhru po letech 2019 a 2022. Třetí pohárové vítězství zaznamenal loni doma v Planici.

Čeští reprezentanti v Oberstdorfu nestartovali. Benedikt Holub s Radkem Rýdlem po Holubově pádu v pátečním tréninku v dalším programu nepokračovali.

SP v letech na lyžích v Oberstdorfu (Německo):

1. Zajc 449,3 b. (230+230 m), 2. P. Prevc (oba Slovin.) 445,1 (230,5+232), 3. Kraft 440,3 (222+225,5), 4. Hayböck (oba Rak.) 436,5 (219+229,5), 5. D. Prevc (Slovin.) 430,6 (227,5+219), 6. Wellinger (Něm.) 426,2 (219,5+223).

Průběžné pořadí SP (po 21 z 32 závodů): 1. Kraft 1446, 2. R. Kobajaši (Jap.) 1217, 3. Wellinger 1142, 4. Hörl (Rak.) 755, 5. Hayböck 604, 6. Lindvik (Nor.) 586, ...32. Koudelka (ČR) 90.