58. Rally Šumava Klatovy

Bardal slaví vítězství ve Wisle, Matura byl jedenáctý

Wisla (Polsko) - Závod Světového poháru skokanů na lyžích v polské Wisle jasně vyhrál Nor Anders Bardal za skoky dlouhé 130 a 128 metrů. Nejlepším z Čechů byl stejně jako na Turné čtyř můstků Jan Matura, který obsadil jedenáctou pozici. Zaznamenal tak druhý nejlepší český výsledek v sezoně a své nejlepší umístění od životního víkendu v lednu 2011 v Sapporu, kde byl čtvrtý a desátý.

Anders Bardal
zdroj: AP autor: Darko Bandic

Krátce před startem se ze závodu odhlásil Gregor Schlierenzauer, vedoucí muž světového poháru. Třiadvacetiletého Rakušana skolila tři dny po triumfu na Turné čtyř můstků viróza. Druhý muž elitního miniseriálu Nor Anders Jacobsen obsadil až patnácté místo. Na stříbrné pozici byl dnes Němec Richard Freitag, těsně za ním skončil třetí Nor Rune Velta.

Do druhého kola postoupila trojice českých skokanů poprvé v sezoně. Matura byl po prvním kole až na 25. příčce za 119,5 metru, ve druhém však doletěl o 6,5 metru dál a výrazně si polepšil. Jeho skok byl dokonce čtvrtým nejdelším ve druhém kole.

Loni nejlepší Čech v seriálu Roman Koudelka zúročuje přípravu s Rakušanem Richardem Schallertem a po prvním kole byl za 122,5 metru čtrnáctý. Ve druhém pokusu měl ale smůlu na vítr, navíc se mu skok nevydařil a 114 metrů znamenalo propad pořadím až na jednadvacáté místo.

Bývalý vítěz světového poháru Jakub Janda Turné čtyř můstků vynechal, dal přednost tréninku a jeho tah mu vyšel. Poprvé v sezoně bodoval na čtyřiadvacátém místě za dva stejně dlouhé skoky 119 metrů.

Nejlepší z Čechů v této sezoně Lukáš Hlava tentokrát neuspěl. V prvním kole skončil na 32. místě, od postupu ho dělilo 2,3 bodu.