Paralympijský magazín

V Lillehammeru si jela své závody Hansenová. Češky skončily v závěru třicítky

V dějišti olympijských her v roce 1994 si jela své závody suverénní Norka Gyda Westvold Hansenová. Vyhrála v pátek i v sobotu, přičemž druhý závodní den byl její náskok v cíli ještě větší –⁠ 1:09 minuty. Při prvním dílu Světového poháru sdruženářek za ní dojela v sobotu jako druhá krajanka Marie Mille Hagenová. Tereza Koldovská obsadila 27. příčku, Jolana Hradilová byla o dvě místa za ní.

V Lillehammeru v pátek Westvold Hansenová vyhrála skokanskou část a v běžecké části klasicky na pět kilometrů ještě náskok navýšila. Triumfovala o 1:11 minuty před Italkou Annikou Seiffovou. Tereza Koldovská obsadila 28. příčku a Jolana Hradilová dojela na 29. místě.

Závod SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko):

Ženy: 1. Westvoldová Hansenová 14:14,6, 2. Hagenová (obě Nor.) -1:21,6, 3. Hirnerová (Rak.) -1:22,5, ...27. Koldovská -5:21,1, 29. Hradilová (obě ČR) -5:48,5.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 11 závodů): 1. Westvoldová Hansenová 200, 2. Hagenová a Sieffová (It.) obě 125, ...28. Koldovská 7, 29. Hradilová 4.