Golf Time

Sdruženářka Koldovská zapsala na SP v Ramsau 24. místo, opět vyhrála Hansenová

Předposlední 24. pozici obsadila v závodu Světového poháru v severské kombinaci v Ramsau sedmnáctiletá Tereza Koldovská. Ve skokanské i posléze v běžecké části nechala za sebou Ami Sawajaovou z Japonska. I pátý závod v sezoně jednoznačně ovládla Norka Gyda Westvoldová Hansenová.

Koldovská skočila 68,5 metru, nejlepší sdruženářky byly zhruba o 25 metrů lepší. Česká reprezentantka následně v běhu na pět kilometrů udržela předposlední místo, Sawajaovou porazila o necelé dvě sekundy. Jejím maximem ve SP je 21. příčka z minulého týdne v Otepää.

Westvoldová Hansenová byla v Rakousku opět suverénní. Devatenáctiletá Norka zvítězila o 46 vteřin před Emou Volavšekovou ze Slovinska, třetí doběhla do cíle Japonka Juna Kasaiová.

SP v severské kombinaci v Ramsau (Rakousko):

Ženy:
1. Westvoldová Hansenová (Nor.) 14:10,5, 2. Volavšeková (Slovin.) -46,6, 3. Kasaiová (Jap.) -1:01,3, ...24. Koldovská (ČR) -5:49,0.

Průběžné pořadí (po 5 z 9 závodů): 1. Westvoldová Hansenová 500 b., 2. Hagenová 282, 3. Leinanová Lundová (obě Nor.) 250, ...23. Koldovská 37.