V šachu

Schmid podruhé v sezoně ovládl SP. Z Čechů se v Otepää nejvíce dařilo Hradilové

Ani závěrečný den závodu sdruženářů v estonském Otepää nevynesl českému výběru bodové pozice. Jan Vytrval se umístil na 35. pozici, Tomáš Portyk do běhu ani nenastoupil. Druhý triumf sezony Světového poháru zaznamenal Němec Julian Schmid. Stupně vítězů s ním obsadili Rakušané Johannes Lamparter a Franz-Josef Rehrl. Ženám znovu dominovala nezastavitelná Norka Gyda Hansenová-Westvoldová, dvacátým místem Jolana Hradilová při čtvrtém startu v kariéře zaznamenala nejlepší výsledek.

Schmid ovládl podruhé v sezoně SP sdruženářů
zdroj: ČTK/AP autor: Daniel Karmann

Schmid v cílové rovince desetikilometrového běhu předčil ve spurtu čtyřčlenné skupiny Rakušany a Japonce Rjotu Jamamota. Vylepšil sobotní čtvrté místo ze závodu s hromadným startem a upevnil si třetí místo v pořadí SP. Seriál dál vede hvězdný Nor Jarl Magnus Riiber, ačkoliv v Estonsku kvůli nemoci nestartoval. Krajan Jens Luraas Oftebro se k němu i díky dnešnímu pátému místu přiblížil na rozdíl 14 bodů.

Vytrval udržel v běžecké části umístění ze skoku, do cíle dorazil více než dvě minuty po vítězi. Portyk na můstku porazil jen dva soupeře a ze 45. místa ze soutěže odstoupil.

Osmnáctiletá Hradilová byla dosud v SP nejlépe pětadvacátá. Po sobotním zrušeném závodu, ve kterém byla po běhu s hromadným startem na 25. místě, se tentokrát mezi 27 závodnicemi prosadila ve skokanské části do druhé desítky. Na pětikilometrové trati ztratila jen dvě pozice.

SP v severské kombinaci v Otepää (Estonsko):

Muži: 1. Schmid (Něm.) 24:39,5, 2. Lamparter -1,6, 3. Rehrl (oba Rak.), 4. R. Jamamoto (Jap.) oba -1,8, 5. J.L. Oftebro -29,7, 6. Graabak (oba Nor.) -29,9, ...35. Vytrval -2:05,1, Portyk (oba ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 23 závodů): 1. Riiber (Nor.) 558, 2. J. L. Oftebro 544, 3. Schmid 493, 4. R. Jamamoto 406, 5. Lamparter 405, 6. Geiger (Něm.) 321, ...46. Portyk 10, 55. Vytrval 2.

Ženy: 1. Westvoldová Hansenová (Nor.) 14:34,8, 2. Armbrusterová (Něm.) -26,6, 3. Hirnerová (Rak.) -27,8, ...20. Hradilová (ČR) -3:15,4.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 11 závodů): 1. Westvoldová Hansenová 500, 2. Armbrusterová 310, 3. Hirnerová 300, ...24. Hradilová 27, 31. Koldovská (ČR) 12.