MČR v půlmaratonu

Češi se nezlepšili a skončili v Ramsau bez bodů. Naopak Riiber vyhrál už počtvrté

Jarl Magnus Riiber vyhrál závod v Ramsau a čtvrtým vítězstvím v sezoně si pojistil vedení ve Světovém poháru. Čeští sdruženáři v prvním ze dvou závodů v Rakousku nebodovali.

Úřadující čtyřnásobný vítěz SP Riiber si už po skokanské části vybudoval pohodlný náskok, který v desetikilometrovém běhu kontroloval. Pětadvacetiletý suverén posledních let si pro 53. pohárové vítězství dojel osm sekund před krajanem Jensem Luraasem Oftebroem, jenž ve fotofiniši porazil Němce Vinzenze Geigera.

Češi ztratili už na můstku a v běhu se na body neprobojovali. Ondřeje Pažouta dělilo na 32. pozici od hodnocené třicítky třináct sekund, Jan Vytrval s Lukášem Daňkem byli v závěru čtvrté desítky a Tomáš Portyk z 50. místa po skoku do desetikilometrového běhu nenastoupil.

Také třetí závod žen v sezoně vyhrála úřadující vítězka SP Gyda Westvoldová Hansenová z Norska. České reprezentantky Jolana Hradilová a Tereza Koldovská byly nejhorší už po skoku a celkově uzavřely pořadí na 25. a 26. pozici.

SP v severské kombinaci v Ramsau (Rakousko):

Muži: 1. Riiber 24:15,4, 2. J. L. Oftebro (oba Nor.) -7,9, 3. Geiger (Něm.) -8,0, 4. Lamparter (Rak.) -18,3, 5. Graabak (Nor.) -47,1, 6. Herola (Fin.) -54,3, ...32. Pažout -2:39,5, 37. Vytrval -3:18,1, 39. Daněk -3:29,6, Portyk (všichni ČR) nenastoupil do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 23 závodů): 1. Riiber 498, 2. J. L. Oftebro 430, 3. Schmid (Něm.) 311, 4. R. Jamamoto (Jap.) 280, 5. Geiger 221, 6. Baud (Fr.) 213, ...41. Portyk 10, 49. Vytrval 2.

Ženy: 1. Westvoldová Hansenová (Nor.) 14:31,0, 2. Hirnerová (Rak.) -56,8, 3. Armbrusterová (Něm.) -58,5, ...25. Hradilová -5:35,4, 26. Koldovská (obě ČR) -5:39,0.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 11 závodů): 1. Westvoldová Hansenová 300, 2. Hirnerová 190, 3. Hagenová (Nor.) 175, ...27. Koldovská 12, 29. Hradilová 10.