FIS MČR Horní Mísečky

Kaiser Maximilian Lauf ovládli Persson s Korsgrenovou, Smutná dojela pátá

Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics Kaiser Maximilian Lauf na 60 kilometrů. Zopakovala tak předchozí výsledek z La Venosty a v průběžném pořadí si polepšila na třetí příčku. Z českých běžců byl nejlepší Stanislav Řezáč na 30. místě. Zvítězili Švédové Emil Persson a Lina Korsgrenová.

Kaiser Maximilian Lauf

Persson byl ve finiši nejrychlejší ze skupiny 12 závodníků, druhého Nora Andrease Nygaarda porazil o desetinu sekundy. Mezi ženami byla suverénní Korsgrenová, jež přijela do cíle s více než tříminutovým náskokem před průběžně vedoucí závodnicí seriálu Švédkou Brittou Johanssonovou Norgrenovou.

Smutná v Rakousku zopakovala loňský výsledek. "Trošku mě mrzí, že se mi v posledních kilometrech vzdálilo čtvrté místo, ale vždycky jsem tady kolem toho pátého, tak proč to měnit," uvedla členka eD system Bauer Teamu.

Seriál bude pokračovat příští víkend ve Švýcarsku, kdy je na programu závod La Diagonela.

Kaiser Maximilian Lauf, závod seriálu Ski Classics v dálkovém lyžování (60 km klasicky):

Muži: 1. Persson (Švéd./Lager 157) 2:30:17,6, 2. Nygaard (Nor./Ragde Eiendom) -0,1, 3. Johansson (Švéd./Lager 157) -0,4, ...30. Řezáč (ČR/Slavia pojišťovna) -3:15,9, 34. Sedláček (ČR/Silvini Madshus) -4:35,3, 39. Šrail (ČR/eD system Bauer) -8:39,2.

Průběžné pořadí: 1. Persson 559, 2. Pedersen 505, 3. Thyli (oba Nor./Kaffebryggeriet) 463, ...36. Štoček (ČR/Vltava Fund) 135, 37. Šrail 124, 45. Sedláček 103.

Ženy: 1. Korsgrenová (Švéd./Ramudden) 2:49:59,7, 2. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157) -3:11,6, 3. Slindová (Nor./Koteng) -3:33,0, ...5. Smutná (ČR/eD system Bauer) -5:05,5, 12. Grohová (ČR/Silvini Madshus) -13:29,5, 15. Sixtová (ČR/eD system Bauer) -15:51,2.

Průběžné pořadí: 1. Johanssonová Norgrenová 640, 2. Slindová 575, 3. Smutná 510, ...19. Moravcová (ČR/Slavia pojišťovna) 197, 22. Grohová 174.