ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Kilde ovládl super-G v Beaver Creeku, Odermattovi ujel o dvě desetiny vteřiny

Přetahovaná o výhry v rychlostních disciplínách mezi Marcem Odermattem a Alaksandrem Aamodtem Kildem ve Světového poháru v alpských disciplínách pokračuje. V americkém Beaver Creeku, kde se jel superobří slalom byl nejrychlejší Nor Kilde, který Švýcara porazil o 0,2 vteřiny a třetí Alexise Pantiraulta z Francie o další desetinu.

Kildeho jízda v super-G v Beaver Creeku

Obhájce malého křišťálového glóbu Kilde předčil lídra průběžného pořadí seriálu Odermatta o 20 setin sekundy a přiblížil se k němu na rozdíl 40 bodů. O pět let mladšímu rivalovi oplatil také týden starou porážku z úvodního super-G sezony v Lake Louise.

Kilde si připsal v tomto ročníku třetí vítězství a šestnácté celkově. Superobřímu slalomu dominoval poosmé v kariéře. Úřadující celkový vítěz SP Odermatt vybojoval v nové sezoně zbylé dva triumfy. Nikdo jiný zatím v tomto ročníku vyhrát nedokázal.

Světový pohár bude pokračovat příští týden ve Val d'Isere. Ve francouzském středisku se pojede obří a klasický slalom.

SP ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - super-G: 1. Kilde (Nor.) 1:10,73, 2. Odermatt (Švýc.) -0,20, 3. Pinturault (Fr.) -0,30, 4. G. Caviezel (Švýc.) -0,55, 5. McGrath (Nor.) -0,57, 6. Haaser (Rak.) -0,74.

Průběžné pořadí super-G (po 2 ze 7 závodů): 1. Kilde a Odermatt oba 180, 3. Mayer (Rak.) 86, 4. Pinturault (Fr.) 82, 5. Kriechmayr (Rak.) 79, 6. Sander (Něm.) 67.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 38 závodů): 1. Odermatt 420, 2. Kilde 380, 3. Mayer 186, 4. Kriechmayr 152, 5. Hemetsberger (Rak.) 142, 6. Baumann (Něm.) 112.