World Athletics Continental Tour Gold 2024

Näslundová potvrdila dominanci i doma v Idre Fjäll, Kučerová skončila jedenáctá

Skikrosařka Nikol Kučerová obsadila na Světovém poháru ve švédském Idre Fjäll jedenácté místo a zaznamenala druhý nejlepší výsledek v sezoně. Dvaatřicetiletá česká reprezentantka vypadla ve čtvrtfinále. Přímý přenos nedělního závodu sledujte od 12:50 exkluzivně na webu ctsport.cz.

Čtvrtfinálová jízda v Idre Fjäll s Nikol Kučerovou

Osmý z devíti závodů v tomto ročníku SP vyhrála dvojnásobná mistryně světa Sandra Näslundová. Druhá dojela další domácí reprezentantka Alexandra Edebová, mužům vládl Švýcar Ryan Regez.

Kučerová postoupila v této pohárové sezoně do semifinále jen před Vánoci v Innichenu, kde skončila sedmá. V kanadské Nakisce pak před týdnem dvakrát neuspěla v kvalifikaci.

Tu tentokrát ve švédském středisku jelo jen 16 lyžařek a česká zástupkyně v ní obsadila desáté místo. Ve čtvrtfinálové jízdě byla Kučerová těsně třetí.

V neděli se v Idre Fjäll pojede další závod SP, pak už se skikrosaři budou chystat na únorové olympijské hry v Pekingu.

Výsledky SP ve skikrosu v Idre Fjäll:

Muži: 1. Regez (Švýc.), 2. Tchiknavorian (Fr.), 3. Kappacher (Rak.).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 14 závodů): 1. Tchiknavorian 453, 2. Midol (Fr.) 419, 3. Regez 377.

Ženy: 1. Näslundová, 2. Edebová (obě Švéd.), 3. Grilletová Aubertová (Fr.), ...11. Kučerová.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 14 závodů): 1. Näslundová 850, 2. Smithová (Švýc.) 566, 3. Thompsonová (Kan.) 389, ...19. Kučerová 134, 31. Cholenská 38.