Je nám líto, video expirovalo.

Sölden zahájí lyžařskou sezonu, obří slalom pojedou Capová a Berndt

Lyžaři Gabriela Capová a Ondřej Berndt před sebou mají úvodní obří slalom Světového poháru. V rakouském Söldenu se tradiční zahajovací závody sjezdařské sezony uskuteční příští víkend 26. a 27. října.

Gabriela Capová
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Berndt měl jet na ledovci Rettenbach už dvakrát, ale loni i předloni byl obří slalom mužů kvůli počasí zrušen. "Doufám, že to letos vyjde. Nebude to s vysokým startovním číslem lehké, ale chtěl bych podat výkon, za který budu v cíli rád," řekl.

Capová pojede stejně jako před rokem. V žebříčku obřího slalomu je z Češek sice nejvýše Kateřina Pauláthová, ta ale stále nemá zcela v pořádku operované koleno.

Je nám líto, video expirovalo.
Capová a Berndt povedou české lyžaře do úvodního závodu SP

"Beru to tak, že je fajn si sjet nějaký závod před Levi," jmenovala Capová finské středisko, ve kterém se pojede 23. listopadu slalom, její hlavní disciplína.

Olympijská vítězka v superobřím slalomu Ester Ledecká by měla naskočit do SP při rychlostních disciplínách začátkem prosince v kanadském Lake Louise.

V sezoně bez olympijských her a mistrovství světa jsou Světový a Evropský pohár pro sjezdaře hlavními vrcholy zimy. Mezi elitou v SP boduje především Ledecká a občas Capová s Martinou Dubovskou, mužům se tolik nedaří. "Byli bychom rádi, kdyby se i oni dostali více na bodované pozice," řekla Eva Kurfürstová, šéftrenérka žen.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy