ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Sdruženářský závod v Lillehammeru s převahou vyhrál Riiber. Portyk se během protrápil

Je nejlepším sdruženářem současnosti a na domácí půdě v Lillehammeru to potvrdil. Jarl Magnus Riiber s předhledem uhájil své vedení po skokanské části a v cíli desetikilometrového běžeckého úseku mohl oslavit další vítězství. Za ním dojel Johannes Lamparter před třetím Erikem Frenzelem. Tomáš Portyk byl v polovině závodu osmnáctý, na běžkách se ale propadl mimo bodovaná místa na 31. příčku. Čtyřicátý skončil Jan Vytrval.

Čtyřiadvacetiletý král předchozích tří ročníků Riiber zadělal na své 39. vítězství tradičně již ve skokanské části, kterou vyhrál. V desetikilometrovém běhu si pohlídal svého nejbližšího pronásledovatele Johannese Lampartera a Rakušana porazil o 13,5 sekundy.

Výhrou se Riiber znovu přiblížil v historickém pořadí Eriku Frenzelovi, jemuž patří druhá příčka s 43 triumfy. Pokud norský fenomén udrží tempo z minulých sezon, může už tuto zimu překonat finského rekordmana Hannu Manninena (48 výher).

Portyk do běžecké části startoval z osmnácté pozice, ale zhruba mezi šestým a sedmým kilometrem z bodované třicítky vypadl. V cíli ho od ní dělilo sice jen jedno místo, ale 50 sekund.

SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko):

1. J. M. Riiber (Nor.) 25:40,1, 2. Lamparter (Rak.) -13,5, 3. Frenzel (Něm.) -45,6, 4. J. L. Oftebro (Nor.) -50,9, 5. Seidl (Rak.) -56,1, 6. Geiger (Něm.) -1:00,0, 7. A. Watabe (Jap.) -1:00,6, 8. Weber (Něm.) -1:05,0, 9. Jamamoto (Jap.) -1:07,8, 10. Herola (Fin.) -1:08,6, ...31. Portyk -3:37,1, 40. Vytrval -4:07,3.

Průběžné pořadí (po 4 z 22 závodů): 1. J. M. Riiber 300 b., 2. Lamparter 272, 3. Weber 196, 4. J. L. Oftebro 178, 5. Frenzel 169, 6. Geiger 148, ...30. Portyk 13.