Johaugová byla nejrychlejší i ve čtvrté zastávce Ski Tour

Therese Johaugová vyhrála sedmnáctý závod v sezoně a opět se přiblížila k rekordu. Po vítězství v závodu na 30 kilometrů jí chybějí už jen dva triumfy. Rekordních devatenácti triumfů dosáhla sama Johaugová v sezoně 2015/16 a její krajanka Marit Björgenová o čtyři roky dříve. Také závod mužů ovládl vedoucí běžec průběžného pořadí SP Alexandr Bolšunov z Ruska, Michal Novák dojel na 56. místě.

Therese Johaugová
zdroj: ČTK/ZUMA

Jediná česká zástupkyně Kateřina Janatová ji plánovaně ukončila po bodovaném 21. místě v úterním sprintu v Aare.

Johaugová tak vyhrála i čtvrtý závod Ski Tour, v Aare ovládla díky kopcovitému profilu poprvé v kariéře i sprint.

Soupeřkám ujela už krátce po startu a vypracovala si bezmála půlminutový náskok. V závěru dokázala odolat ataku krajanky Ingvild Östbergové a zvítězila o čtyři sekundy. Třetí doběhla už s více než minutovou ztrátou další Norka Heidi Wengová.

Závody SP v běhu na lyžích ze Storlienu (Švédsko) do Meraakeru (Norsko):

Ženy - 34 km volně s hromadným startem: 1. Johaugová 1:26:32,8, 2. Östbergová -4,0, 3. H. Wengová (všechny Nor.) -1:21,6, 4. Anderssonová (Švéd.) -2:00,5, 5. Jacobsenová -3:06,5, 6. T. Wengová (obě Nor.) -3:10,3, 7. Digginsová (USA) -3:13,9, 8. Ribomová (Švéd.) -3:31,1, 9. Stadloberová (Rak.) -3:32,1, 10. Brennanová (USA) -3:41,9.

Průběžné pořadí SP (po 27 z 40 závodů): 1. Johaugová 1890, 2. H. Wengová 1303, 3. Něprjajevová (Rus.) 1260, 4. Jacobsenová 989, 5. Digginsová 932, 6. Östbergová 839, ...26. Razýmová 255, 37. Janatová 119, 52. Nováková 67, 79. Beranová (všechny ČR) 15.