Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v alpském lyžování Courchevel-Méribel (trénink sjezdu)

Sourozenci Taschlerovi drží ve Finsku pátou příčku

Sourozenci Taschlerovi zajeli na své druhé Grand Prix podařený rytmický tanec, získali 74,60 bodu a jsou pátí. Fenomenální Američan Ilja Malinin po krátkém programu v Espoo nevede, předčil ho Francouz Kevin Aymoz. Před volnými jízdami jsou na čele ve sportovních dvojicích Italové Rebecca Ghilardiová a Filippo Ambrosini. Ženám prozatím vévodí Belgičanka Loena Hendricxová. Přímé přenosy volných jízd nabídne o víkendu ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Povedený rytmický tanec sourozenců Taschlerových

Ve Finsku český pár útočí na zopakování dva týdny starého umístění ze Sheffieldu, kde v elitním seriálu debutoval. Roli favoritů potvrzují bronzoví tanečníci z MS Piper Gillesová a Paul Poirier.

Sourozenci Taschlerovi za vydařený rytmický tanec na jihoamerické rytmy získali zhruba o půl bodu více než v Británii. Před sobotními volnými tanci ztrácejí 46 setin na domácí pár Juulia Turkkilaová, Matthias Versluis, který je na průběžném čtvrtém místě. Od stupňů vítězů je dělí 1,6 bodu.

Kanaďané Gillesová a Poirier po vítězství na domácí Grand Prix útočí na další triumf. Díky sezonnímu maximu 87,80 vedou o téměř sedm bodů a mají na dosah postup do finále seriálu.

V mužské kategorii se vydařil návrat Aymozovi, který musel kvůli zranění vynechat závod ve Francii. V Espoo vyhrál krátký program, v němž porazil o více než tři body favorizovaného Američana Ilju Malinina. Ten má ale pro volnou jízdu v záloze čtverný axel, který na začátku této sezony skočil jako první krasobruslař v historii.

Výsledky závodu seriálu Grand Prix v krasobruslení v Espoo

Muži - po krátkém programu: 1. Aymoz (Fr.) 88,96 bodu, 2. Malinin (USA) 85,57, 3. Sato (Jap.) 81,59.

Ženy - po krátkém programu: 1. Hendrickxová (Belg.) 74,88, 2. Miharaová 73,58, 3. Kawabeová (obě Jap.) 67,03.

Sportovní dvojice - po krátkém programu: 1. Ghilardiová, Ambrosini (It.) 67,31, 2. Smirnovová, Siianytsia (USA) 63,01, 3. Metelkinová, Parkman (Gruz.) 62,59.

Taneční páry - po rytmickém tanci: 1. Gillesová, Poirier (Kan.) 87,80, 2. Hawayeková, Baker 80,93, 3. Carreiraová, Ponomarenko (všichni USA) 76,20, ...5. Taschlerová, Taschler (ČR) 74,60.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články