Následuje
Branky, body, vteřiny

Krpálka čeká první letošní start, v Turecku možná narazí na francouzského suveréna Rinera

Judistické Grand Prix v Antalyi je prvním letošním cílem Lukáše Krpálka. Olympijský vítěz z Ria bude v neděli v Turecku zápasit vedle francouzského suveréna nejtěžší váhové kategorie Teddyho Rinera. Ten se loni na soutěžním tatami neobjevil a Krpálek se s ním po přechodu do kategorie nad 100 kilogramů ještě neutkal. Přímé přenosy Grand Prix z turecké Antalye sledujte od pátku do neděle, vždy od 16:00 exkluzivně na webu ctsport.cz.

Lukáš Krpálek
zdroj: ČTK autor: Šváb David

Nejlepší český judista absolvoval poslední turnaj v prosinci, kdy prohrál v osmifinále Masters v Číně. Od té doby nabíral svalovou hmotu a připravoval se na další klání, při kterých bude sbírat body do olympijské kvalifikace pro Tokio 2020.

"Myslím, že to probíhalo docela dobře. Ta silová příprava byla proložena nějakými judistickými kempy, abych z toho juda úplně nevypadl. Docela se na svůj první turnaj letošní sezony těším. Jsem zvědavý, jak to půjde na té žíněnce na těch závodech," řekl Krpálek.

Tréninky naznačují, že by to nemuselo být špatné. "Když jsem se pral na tréninku nebo na těch kempech, tak jsem se cítil dobře. Ale trénink a závod je rozhodně úplně něco jiného. Já jsem sám zvědavý, jak se mi bude prát a jak se ukážu na té závodní žíněnce. Doufám, že snad dobře," přemítal.

Krpálek se v posilovně chystá na sezonu

V závěru loňského roku kvůli nabitému turnajovému programu a s ním spojenému častému cestování zhubl na 108 kilogramů. Přes zimu zase nabral na svou ideální hmotnost. "V tuhle chvíli jsem někde mezi 112 a 115 kily a myslím, že tahle váha je pro mě optimální. Myslím, že není ani úplně dobré, abych měl víc. Když jsem měl těch 119 kilo, což bylo moje maximum, tak už jsem se necítil úplně dobře. Sice silově jsem na tom byl výborně, ale cítil jsem se takový neohrabaný. A to já nechci," uvedl úřadující mistr Evropy.

Na Grand Prix v Turecku je přihlášena i největší hvězda jeho kategorie, dvojnásobný olympijský vítěz a desetinásobný mistr světa Riner. "Sám jsem na to zvědavý, jestli přijede, nebo ne. Ale někde bude muset začít, protože ty body (pro olympijskou kvalifikaci) bude muset sbírat stejně jako každý jiný. Pro mě by to byla maximálně obrovská výzva a já bych do ní rozhodně šel," řekl Krpálek k možnému duelu s devětadvacetiletým Francouzem.

Krpálek, jemuž patří druhé místo ve světovém žebříčku, bude na Grand Prix v Turecku nejvýše nasazený. Riner se vinou dlouhé absence propadl v pořadí na 31. pozici, takže mezi osmičkou nasazených není.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy