Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR ve všestrannosti Borová

Krpálek vypadl v prvním kole po sedmi letech, Klammert sahal po bronzu

Lukáš Krpálek zažil po dlouhých sedmi letech, jaké to je vypadnout na turnaji už v prvním kole. Český judista nestačil na čínském turnaji Masters pro nejlepších 17 judistů světa v osmifinále ve váze nad 100 kilogramů na Rusa Tamerlana Bašajeva. David Klammert byl blízko bronzu, ale ve váze do 90 kilogramů nakonec skončil pátý.

Lukáš Krpálek
zdroj: ČTK autor: David Šváb

"Dnešní Masters pro mě nebyl úplně dobrým turnajem. Je správný čas si teď odpočinout a nabrat zase sílu do příští sezony," uvedl Krpálek. "Obrovská gratulace ale patří Klamošovi, který dnes na žíněnce zářil a vybojoval krásné páté místo," dodal olympijský vítěz.

Pro Krpálka to byl poslední turnaj před plánovanou delší pauzou na nabírání svalové hmoty. V Kantonu chtěl navázat na šest cenných kovů, které v tomto roce získal. Také si mohl připsat hodně bodů do světového žebříčku, jelikož Masters je nejhodnotnější turnaj po mistrovství světa. Ale Bašajev byl tentokrát nad síly české hvězdy.

Už po minutě upadl Krpálek na wazari a tentokrát se mu nepovedlo dostat soupeře pod takový tlak, jaký umí vyvinout. Rus se dobře bránil, trest dostal až na konci a pohlídal si vítězství. Oplatil tak Krpálkovi porážky z finále letošního mistrovství Evropy a z Grand Prix v Mexiku. Hned první zápas na turnaji prohrál Krpálek naposledy v květnu 2011 v Moskvě.

Bašajev nakonec bral bronzovou medaili. Turnaj vyhrála světová jednička Guram Tušišvili z Gruzie, který tak ještě výrazně navýší své vedení před druhým Krpálkem na zhruba 3500 bodů, což se rovná pěti zlatým medailím z Grand Prix či ME.

Je nám líto, video expirovalo.
Klammert byl v Kantonu blízko bronzu, nakonec byl pátý

Dobrý výkon předvedl Klammert, který v osmifinále porazil světovou šestku Kenta Nagasawu z Japonska na ippon po dvou minutách. Ve čtvrtfinále sice podlehl v dlouhém prodloužení světové trojce Krisztianu Tóthovi z Maďarska, ale v opravách rychle zdolal na ippon světovou devítku Komronšocha Ustipirijona z Tádžikistánu. V boji o bronz ale nestačil na Islama Bozbajeva z Kazachstánu, když nedohnal jeho wazari.

Klammert si tak za páté místo připíše do žebříčku 720 bodů, což je zatím nejvíce, co kdy na jednom turnaji získal. Dosud má velkou medaili jen z letošního Grand Prix v Tunisu, kde vybojoval bronz.

Turnaj Masters pro nejlepší judisty světa v Kantonu:

Muži: Do 81 kg: 1. Sasaki (Jap.), 2. Lappinagov (Rus.), 3. Albajrak (Tur.) a De Wit (Niz.). Do 90 kg: 1. Šerazadišvili (Šp.), 2. Tóth (Maď.), 3. Bozbajev (Kaz.) a Igolnikov (Rus.), 5. Klammert (ČR). Do 100 kg: 1. Liparteliani (Gruz.), 2. Lchagvasuren (Mongol.), 3. Darwish (Egypt) a Jida (Jap.). Nad 100 kg: 1. Tušišvili (Gruz.), 2. Silva, 3. Moura (oba Braz.) a Bašajev (Rus.), ...9. Krpálek (ČR).

Ženy: Do 70 kg: 1. Nijzoeová (Jap.), 2. Alvearová (Kol.), 3. Polleresová (Rak.) a Van Dijkeová (Niz.). Do 78 kg: 1. Umekiová, 2. Satová, 3. Hamadaová (všechny Jap.) a Powellová (Brit.). Nad 78 kg: 1. Soneová (Jap.), 2. Ortizová (Kuba), 3. Althemanová (Braz.) a Čeričová (Bosna).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy