Následuje
MS 2019 - cesta mistrů z JAR

Jezdci Madridu udrželi nervy na uzdě a slaví triumf v Super Cupu

Tým Madrid in Motion zakončil se zlatou tečkou speciální víkend jezdecké série v parkurovém skákání Global Champions v Praze. Ve finále Super Cupu družstev překvapil další favority a ve složení Marc Houtzager, Maikel van der Vleuten a Eduardo Álvarez Aznar s jedenácti trestnými body slavil vítězství před Valkenswaard United.

Eduardo Álvarez Aznar z vítězného týmu Madridu
zdroj: ČTK autor: Michaela Říhová

Ve dvou kolech tři madridští jezdci nasbírali o šest trestných bodů méně než druhý Valkenswaard United, nizozemský tým ze základny zakladatele a šéfa seriálu Jana Topse. Třetí skončili Paris Panthers. Domácí tým Prague Lions s českými jezdci Annou Kellnerovou a Alešem Opatrným vypadl už ve čtvrtečním čtvrtfinále.

Madrid in Motion před začátkem Prague PlayOffs nepatřil k favoritům. V dlouhodobé části byl desátý hned za Prague Lions. Jeho jezdcům se ale vydařilo už páteční semifinále, které vyhráli, a skvělou formu potvrdili i ve finále.

V prvním kole, v němž se více chybovalo, nasbírali Nizozemci Marc Houtzager, Maikel van der Vleuten a Španěl Eduardo Alvarez osm trestných bodů. Dostali se díky tomu do průběžného vedení společně s Valkenswaardem, který měl stejnou bilanci.

Ve druhém kole na konto Valkenswaardu přibylo devět trestných bodů. Jezdci madridského týmu, kteří uzavírali finálový program, jeli na jistotu a neshodili žádnou překážku. Každý z nich dostal jen penalizaci jednoho bodu za překročení časového limitu. Za vítězství získal tým odměnu 2,7 milionu eur (takřka 70 milionů korun).

Návštěvnost Global Champions v Praze:

Premiérový ročník Global Champions Prague PlayOffs navštívilo pražské O2 Areně celkem 31 tisíc diváků.

Hned v prvním kole skončil nejlepší tým dlouhodobé části London Knights. Jeho jednička Ben Maher, který vládl i dlouhodobé soutěži jednotlivců, nebude mít na Prahu dobré vzpomínky. V sobotu se mu nevydařilo finále Super Grand Prix, kde skončil po pokaženém prvním kole až pátý, a dnes nedokončil úvodní kolo. Jeho kůň Explosion mu dvakrát odmítl poslušnost před překážkou ve formě zdi s logem jednoho ze sponzorů a to byla konečná.

Druhé finálové kolo jely jen čtyři týmy, protože vedle London Knights první kolo nedokončili ani Montreal Diamonds. Jos Verloooy totiž spadl ze svého Igora, který zabrzdil před poslední překážkou.

Prague PlayOffs se uskuteční v O2 areně i v roce 2019.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy