EURO 2024 Německo

Znojmo obralo Slavii o body potřetí v sezoně, Valašské derby urval Zlín

Vyrovnaný boj o poslední příčky tabulky přinesl zápas 35. kola první hokejové ligy mezi Slavií a Znojmem. Orli zdolali Slavii potřetí v sezoně a bodově ji dorovnali. Slavia – Znojmo 3:5. Valašské derby dopadlo lépe pro Zlín, o výhře 2:1 rozhodly ale až samostatné nájezdy.

Sestřih utkání Slavia – Znojmo

První zásah utkání si připsali hosté, když v páté minutě skóroval centr Jan Hruška. Následně ale byla aktivnější Slavie. Nejdříve ve 12. minutě vyrovnala zásluhou Vladimíra Kremláčka a o minutu později ji do vedení 2:1 poslal Marek Slavík. Ke konci první třetiny z přesilovky ještě stihl na 2:2 srovnat znojemský kapitán Tomáš Svoboda.

Do druhé části oba týmy vstoupily s větším respektem, a tak se stav měnil až v 17. minutě, kdy vedení Slavii navrátil Lukáš Strnad. V závěru druhé třetiny však opět reagoval znojemský Radim Matuš a do šaten se šlo stejně jako po první části za vyrovnaného stavu – 3:3.

V poslední třetině přidali góly už jen Orli. Martin Šťovíček vyslal pohotovou střelu z levého kruhu v páté minutě. I přes výrazný slavistický tlak si Znojmo závěr třetí třetiny pohlídalo a Pavel Jenyš trefou do prázdné branky čtyři sekundy před sirénou už výsledek jen korigoval.

Valašské derby patřilo Zlínu

Do valašského derby lépe vstoupil obhájce triumfu Zlín. V čase 2:34 otevřel skóre Michal Gago, který se dostal za obranu a překonal gólmana Maxima Žukova.

V pětadvacáté minutě vyrovnal střelou z levého kruhu Pavel Klhůfek. Duel dospěl do nájezdů a v nich se prosadili jen hostující Jakub Šlahař a Zdeněk Čáp. Berani vyhráli třetí z posledních čtyř utkání, Vsetín si připsal druhou porážku za sebou.

Poruba upevnila svou vedoucí pozici v lize vítězstvím 3:1 nad Jihlavou, a připsala si tak šestou výhru v základní hrací době v řadě. Od 6. prosince je neporažena a druhý Vsetín na ni ztrácí dvacet bodů.

Kolín ukončil negativní šňůru, Michálek řídil výhru Třebíče

Po třech porážkách zabral Kolín, který doma zdolal třetí Prostějov 4:3 po samostatných nájezdech. Jestřábi i tak bodovali pošesté za sebou a teprve podruhé z toho prohráli. Gólem a asistencí přispěl k úspěchu kozlů obránce René Piegl. V rozstřelu rozhodl Matěj Chalupa.

Třebíč doma porazila Frýdek-Místek 3:0 a dvěma góly to zařídil David Michálek. První čisté konto v ročníku si připsal díky pětadvaceti úspěšným zákrokům Pavel Jekel.

Poprvé po šesti utkáních, z nichž pět vyhrál, nebodoval Sokolov, který prohrál v Litoměřicích 0:2. Stadion vystřídal Baník na páté pozici, brankou a asistencí k tomu přispěl Fin Markus Korkiakoski. Gólman Oldřich Cichoň pochytal čtyřiatřicet střel a udržel poprvé v sezoně nulu.

35. kolo první hokejové ligy:

Slavia Praha – Znojmo 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Branky: 12. Kremláček, 13. Slavík, 37. L. Strnad – 5. J. Hruška, 17. T. Svoboda, 39. Matuš, 45. Šťovíček, 60. Jenyš.

Poruba – Jihlava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 6. Doudera, 43. Střondala, 60. O. Šedivý – 53. Strejček.

Kolín – Prostějov 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 3. Piegl, 10. Vrhel, 22. Síla, rozhodující sam. nájezd M. Chalupa – 2. Venkrbec, 27. Jiránek, 53. J. Veselý.

Litoměřice – Sokolov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 11. Plos, 51. Korkiakoski.

Přerov – Pardubice B 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky: 42. a 60. Krisl, 4. Mácha, 17. Pechanec, 58. Kudělka – 9. a 37. Herčík.

Vsetín – Zlín 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 25. Klhůfek – 3. Gago, rozhodující sam. nájezd Šlahař.

Třebíč – Frýdek-Místek 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 15. a 60. D. Michálek, 40. Matyáš Svoboda z tr. střílení.