Je nám líto, video expirovalo.

V čele českého hokeje zůstal Král

Praha - Prezidentem Českého svazu ledního hokeje byl dnes v Praze podle očekávání opět zvolen Tomáš Král. Současný šéf českého hokeje neměl protikandidáta, ve funkci jej podpořilo 56 z 60 delegátů volební konference.

Prezident ČSLH Tomáš Král
zdroj: ČT24

Král před čtyřmi lety nahradil v čele ČSLH Vratislava Kulhánka a o jeho znovuzvolení nebylo pochyb. Jeho kandidaturu podpořila valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, aktiv druhé ligy i všechny krajské konference hokejového svazu.

Tomáš Král: Podpory si velmi vážím a vnímám ji. Není to tak jednoduché, jak to může zvenku vypadat. Před čtyřmi lety jsem věděl, že budu muset změnit život, osobní i profesní, a věnovat se více hokeji. Předpokládal jsem, že se mi nezmění život naruby a budu se moct věnovat i dalším věcem, ale stala se z toho práce na plný úvazek.

Klidný průběh konference podle něj souvisel s tím, že hokej momentálně nemá žádné velké problémy a aféry. "Za to jsme vděční. Střet zájmů nebo spíše názorů je ale občas potřeba, protože jen ten vede k další kvalitě. Jednota českého hokeje se projevila, ale je co zlepšovat," řekl staronový prezident.

Pod vedením plzeňského právníka má za sebou hokejový svaz vydařené období. Z pohledu výsledků seniorské reprezentace získal národní tým medaili na posledních třech mistrovstvích světa. Výrazně se ale zlepšila i ekonomika ČSLH. Zatímco v polovině roku 2008, kdy Král a spol. nastoupili do jeho čela, byl svaz ve ztrátě 44,5 milionu korun, aktuálně je v kladných číslech.

I na konferenci Král uvedl, že chce pokračovat v nastoleném trendu a za jeden z hlavních cílů si stanovil zlepšení výsledků juniorského týmu. Nově bude také svaz řídit hokejovou extraligu, z které chce vytvořit v součinnosti s kluby zajímavější produkt.

"Úkoly pro další roky jsou jasné. Ve sportu udělat vše pro to, aby se nám podařilo obhájit dosavadní úspěchy, navíc nás čeká olympiáda v Soči a mistrovství světa doma (v roce 2015), kde bychom rádi změnili komplex domácích týmů," řekl Král.

Věří, že výsledky mládežnických týmů se zlepší již v nadcházející sezoně. "Přejeme si dílčí úspěch alespoň jednoho týmu," uvedl směrem k MS hráčů do 18 a 20 let. Zlepšit výsledky by měla pomoct i lepší komunikace uvnitř hokejového prostředí. "Ten náš rybník je hodně malý. Myslím si, že už se to daří, zlepšuje. Věřím, že to posune náš hokej celkově dopředu," podotkl osmačtyřicetiletý funkcionář.

Na základě Králova návrhu byl 55 hlasy zvolen i nový výkonný výbor ČSLH, jehož členy jsou Petr Bříza, Otakar Černý, Ctibor Jech, Aleš Pavlík, Bedřich Ščerban, Ondřej Šebek, František Dvořák, Karel Jankovič, Miroslav Šeba a Milan Vacke. Oproti předešlému období výbor opustili František Černík, Jaromír Látal a Jan Trunda, které nahradili Pavlík, Ščerban a Šebek.

Je nám líto, video expirovalo.
Král zůstává v čele

Nový šéf APK LH Pavlík se stal společně s Šebou a Břízou viceprezidentem ČSLH. Pavlík ve výboru zastupuje vrcholový hokej, Šeba výkonnostní a Bříza bude mít na starosti mezinárodní vztahy a legislativu. "Je to logické vyústění aktivit Petra (Břízy), který se v mezinárodním hokeji výrazně angažuje. Nové nadnárodní projekty český hokej maximálně zajímají," uvedl Král.

Nové vedení českého hokeje bude v příštích měsících jednat o možné spolupráci se Slovenskem na pořádání MS v roce 2015. Podle původního plánu se má šampionát hrát v Praze a Ostravě, není ale vyloučeno, že s českým hlavním městem bude turnaj pořádat slovenská metropole Bratislava. "Budeme o této možnosti jednat, rozhodne ekonomická stránka," dodal Král.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy