Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jediný kandidát na prezidenta ČSLH Král hodnotil stav českého hokeje

Praha - Aktuálně jediným kandidátem na prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) je Tomáš Král, který zastává tuto funkci v současnosti. Přímo na volební konferenci se o post šéfa českého hokeje může teoreticky přihlásit další kandidát, delegáti by jej však museli schválit. Podle dostupných informací k tomu však nedojde.

Prezident ČSLH Tomáš Král
zdroj: ČT24

Tomáš Král zhodnotil své působení v čele svazu v obecných frázích. "Řada věcí se povedla a dopadla dobře. Řada samozřejmě vyřešená není. Některé věci mohly jít rychleji a teprve hledáme správnou cestu. Pokud budu pokračovat, tak chci dotáhnout to, co se začalo," řekl Král.

Z pohledu sportovních výsledků to prý znamená udržet český tým ve světové špičce a hospodaření v kladných číslech. V polovině roku 2008, kdy v čele ČSLH vystřídat Vratislava Kulhánka, byl svaz ve ztrátě 44,5 milionu korun. "Teď jsme ale v kladných číslech a skončíme v nich i na konci roku," pochvaloval si.

Zatímco s výsledky seniorského týmu ve čtyřletém období je Král i vedení svazu spokojeno, mládeži se i nadále příliš nedaří. "Výsledky neodpovídají historickým tradicím. Stávající stav je ale objektivní a příčiny jsou jasné. Sklízíme ovoce podcenění a nekoncepce," uvedl Král, podle nějž bude ještě nějakou dobu trvat, než se projeví změny, které se na hokejovém svazu uskutečnily.

Je nám líto, video expirovalo.
Král o stavu českého hokeje

Vedle reorganizace mládežnických soutěží nebo vzniku takzvaných akademií se jedná zejména o rozšíření sportovního úseku, na kterém nyní pracuje šest profesionálních trenérů. "Osobně vidím velký prostor ve vztahové stránce. Aby všichni táhli za jeden provaz a kluby se ztotožnily se svazem. Jen tak se může hokej posouvat dále," uvedl Král, podle nějž je posun ve spolupráci znatelný již nyní.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy