Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Tahali jsme za kratší konec, zaostávali jsme ve všem, tvrdí Jandač

Toronto - Po podařené přípravě dostali čeští hokejisté při vstupu do Světového poháru v Torontu lekci od domácí Kanady. Kouč Josef Jandač přiznal, že soupeř byl jednoznačně lepší a Čechy ve všem předčil. Nástupce Vladimíra Vůjtka staršího po jedné z nejvyšších porážek v historii české reprezentace litoval, že jeho svěřenci nedokázali na vývoj nijak zareagovat.

Josef Jandač
zdroj: ČTK/Honza Ján

"Nic moc pozitivního není. Snad jen prvních deset minut. Pak už nám soupeř odskočil, už bylo jenom jedno mužstvo na ledě a my jsme celý zápas tahali za kratší konec. Zaostávali jsme ve všem," hodnotil Jandač utkání po debaklu 0:6. "Jak nám dali gól do šatny na 0:3, tak to byl pro ně vítr do plachet a pro nás hřebík do rakve. Ten gól s námi zamával," řekl český kouč. 

Kanaďané, hnaní zaplněnou halou Air Canada Centre, přestříleli český výběr 50:27 a měli ještě řadu dalších šancí. "Oni nás potom přehrávali v soubojích, v rychlosti, my jsme prostě nestačili, byli jsme papíroví v soubojích. V důslednosti, šikovnosti nás jednoznačně přehráli. To samé platilo o přesilovkách. My jich měli víc než oni, ale nic jsme si prakticky nevytvořili. Ani střelu, nic," podotkl Jandač.

Góly nešly na vrub Neuvirtha, podotkl Jandač

Před Kanaďany trenéři tajili jméno gólmana až do začátku zápasu a nakonec dostal přednost Michal Neuvirth před Petrem Mrázkem. "Chytal výborně. My jsme zvažovali, jestli ho nenechat orazit. Ale on sám říkal, že se cítí dobře. Ty góly nešly na jeho vrub," vysvětlil Jandač, proč Neuvirth zůstal mezi tyčemi až do konce.

Kouč měl jasno, že souboj s vítězi posledních dvou olympijských turnajů i mistrovství světa a zároveň obhájců titulu na Světovém poháru, který se hraje po 12 letech, bude hodně náročný. Mrzelo jej, že se mužstvo nedokázalo nepříznivému vývoji vzepřít. Vyšší prohru česká reprezentace utrpěla jen v únoru 2012 na Švédských hrách, kde podlehla Finsku 0:7.

"Věděli jsme, že nastupujeme proti nejlepšímu týmu na světě. Že ta síla mužstva na papíře je obrovská, ale na ledě se to někdy nemusí potvrdit. Chtěli jsme, aby hráči byli sebevědomí. Aby hráli odvážný hokej, bohužel se nám to nepovedlo," poznamenal Jandač. Ve vzájemných duelech s Kanadou Češi prohráli už posedmé za sebou a čekají na úspěch od výhry 3:2 na mistrovství světa v Mannheimu v roce 2010. Navíc už 182 minut nedokázali vstřelit Javorovým listům gól.

"My jsme nedokázali pak ani přitvrdit nebo se naštvat a zkusit s tím zápasem něco udělat. Že by hráči chtěli někoho zbourat, ale my ani tohle nebyli schopni uhrát," doplnil Jandač. Zápas nedohrál útočník Radek Faksa, který se naposledy objevil na ledě v 18. minutě. "Měl problémy v horní části těla. Uvidíme, jestli bude připravený na další utkání," dodal Jandač. Jelikož na soupisce na zápas může být jen 18 hráčů v poli, dohrával český tým bez Faksy s jedenácti útočníky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy