Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Price: Získal jsem zpět instinkty a cit pro hru, hráli jsme opravdu dobře

Toronto - Carey Price je kanadskou jedničkou i přesto, že prakticky celou sezonu musel kvůli zranění vynechat. Že kanadští trenéři zvolili dobře, se potvrdilo hned v úvodním utkání Světového poháru. Price chytil všech sedmadvacet střel a Kanada zvítězila 6:0.

Carey Price
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Ludvig Thunman

"Hned na začátku na mě šlo pár střel a získal jsem cit pro hru. Jak pak zápas pokračoval, cítil jsem se dobře. Odehráli jsme velmi dobré utkání," pochvaloval si Price po zápasu. Devětadvacetiletý brankář v předešlé sezoně odchytal za Montreal jen dvanáct zápasů, poté musel na operaci pravého kolena. Už v přípravě na SP ale dokázal, že je připravený, a velmi dobrý výkon podal i v Torontu.

Jeden z nejdůležitějších zákroků si Price připsal hned v první minutě, kdy dokázal vyrazit nebezpečnou střelu Ondřeje Paláta. "Nepřemýšlím nad tím, jak důležitý který zákrok je. V přípravě jsem šel správnou cestou a získával zpět instinkty. Bylo samozřejmě příjemné, že jsem tu střelu vykopl a získal dobrý pocit. Byla to automatická reakce," řekl.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Kanada - Česko

Hvězda Montrealu ale ocenila výkony spoluhráčů v útoku, zejména kapitána Sidneyho Crosbyho. "Je to neuvěřitelný hráč. Hokejista světové třídy a hrál skvěle. Je to ten typ hráče, kterého když jako malý kluk sleduješ, tak přesně takový chceš být," uvedl Price.

Nejužitečnější hráč sezony 2014/15 a držitel Vezina Trophy ve stejném ročníku se do národního týmu vrátil poprvé po vítězství na olympiádě v Soči. Teď se však zápasy SP hrají na užším zámořském ledě, na který je Price zvyklý z NHL. "Hrajeme podobný hokej, jen je to díky kluzišti trochu rychlejší. Máme méně času na držení puku, ale kluci hráli opravdu dobře. Pořád se ale snažíme soustředit hlavně na kvalitní obranu," uvedl Price.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy