Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Růžička: Pokud budeme hrát jako proti Rusku, nasypou nám to i Finové

Stockholm – Špatná hra týmu ve středním pásmu. To byl podle trenéra Vladimíra Růžičky hlavní důvod, proč čeští hokejisté ve druhém zápase na Švédských hrách dostali šestigólový výprask od Ruska. Padesátiletý kouč, pro kterého to byla vůbec nejvyšší porážka u národního týmu, zároveň přiznal, že někteří hráči si svým výkonem výrazně snížili šance na nominaci na světový šampionát.

Trenér české reprezentace Vladimír Růžička (vpravo) se svým asistentem Jaroslavem Špačkem
zdroj: ČTK autor: kammermayer milan

"Připadalo mi to, jako když někteří nevěří, že hrajeme proti Rusku. Vycvičili nás, bouchali puky o mantinely a měli rychlé protiútoky. Oni byli strašně silní, přehrávali nás vlastně ve všem. Dali nám rychle góly, my jsme pořád chtěli do nich bušit, protože byl výsledek takový," řekl Růžička.

Podle něj musí porážka jeho svěřence před nedělním utkáním s Finskem namotivovat k úplně jinému výkonu. "Hráli jsme špatně, soupeř nás jasně přehrál, musíme se poučit. V neděli máme další těžké utkání, a pokud budeme hrát jako proti Rusku, tak nám znova nasypou. Jen hrát do útoku nejde," zlobil se Růžička.

"Nedovedu si vysvětlit, proč jsme nehráli střední pásmo. Vůbec jsme se k tomu nedostali a Rusové to hráli velice dobře. My jsme zničehonic začali napadat, oni si to ťukli do hokejky a jezdili nám sami. Ujížděli nám a nebyl tam ani obránce, byl tam poslední útočník, to je špatné. Doufám, že nás ten dnešní zápas probere," uvedl kouč, který má na kontě dva tituly mistra světa z let 2005 a 2010.

Český tým inkasoval tři branky v oslabení, už ve čtvrtek dali i Švédové oba své góly v přesilovce. "Obdrželi jsem osm gólů a pět z nich v oslabení, takže je hrajeme špatně. Necháváme volné hráče před bránou," zmínil chyby u prvních dvou inkasovaných branek.

O střídání brankáře Jakuba Kováře neuvažoval. "Řekl jsem mu, ať si to řídí, jak on chce, Až bude chtít, tak ať vyjede. Bylo důležité, aby zápas před mistrovstvím světa odchytal. Potom nás držel. Ukázal, že je vynikající brankář. Strašně moc toho pochytal, mohli jsme prohrát ještě víc," řekl Růžička.

Zápas byl pro některé hráče důležitý i z hlediska nedělní nominace na mistrovství světa v Minsku. Podle Růžičky u některých hráčů byly znát chyby možná i z přemíry snahy. "Třeba kluci zakopli, padali. Strašně bojovali, ale je to trošku o chytrosti. Rusové hráli hrozně chytře, jsou silní na kotouči. Jednoznačně nás přehrávali a docela nás vycvičili," podotkl Růžička.

Podle něj trenérům zápas před nominací hodně ukázal. "Někteří hráči se hodně přiblížili a některým se to vzdálilo. Bohužel, tak to je," uvedl kouč.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Rusko - Česko
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy