Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Říha: Kdybychom CSKA porazili, neprojdeme Bratislavou

Bratislava - Hokejisté Slovanu Bratislava podruhé v historii postoupili do play-off Kontinentální ligy a lví podíl na tom má český trenér Miloš Říha starší. Slovan teď čeká ve čtvrtfinále velká výzva, a to vítěz celé základní části KHL CSKA Moskva. Říhovi svěřenci velkého favorita v sezoně dvakrát porazili, ale zkompletovat hattrick by bylo stále velkým překvapením.

Miloš Říha
zdroj: ČTK autor: jO

"Je samozřejmé, že CSKA je obrovský favorit. To, že jsme je jako jediní z celé KHL dvakrát porazili, by nám mohlo pomoct a je trochu rozhodit. Musíme však zůstat pokorní a vrátit se z euforie zpět na zem. Musíme odmakat všechny zápasy a připravit se. CSKA je bohatý klub, který bude chtít jednoznačně postoupit," řekl Říha novinářům po pondělní výhře Slovanu 3:2 v prodloužení nad Dinamem Riga, po kterém získal tým jistotu účasti v play-off.

Slovenský klub obsadí v Západní konferenci osmé místo, CSKA s velkým náskokem vyhraje celou základní část. Oba nadcházející soupeře dělí dva zápasy před koncem dlouhodobé části 38 bodů. Slovanu však může zvednout sebevědomí, že CSKA doma přehrál 3:2 po samostatných nájezdech a v Moskvě 2:0. Říha navíc odmítá, že jen samotným postupem splnil úkol pro sezonu.

"Myslím, že mě znáte. Mise končí na konci sezony. Jsem šťastný, že jsme něco dokázali. Sezona ale nekončí, naopak máme novou motivaci. Vždyť si představte, že bychom vyřadili CSKA. To bychom asi neprošli Bratislavou...," pousmál se sedmapadesátiletý kouč.

Slovan se v play-off KHL bude snažit vylepšit svoji historickou bilanci. Při premiérovém postupu v roce 2013 totiž prohrál s Dynamem Moskva 0:4 na zápasy. V dalších dvou sezonách ve vyřazovací části chyběl. "Poslední dvě utkání základní části už budeme brát jako přípravu na play-off a trochu upravíme sestavu. Ale ne moc, abychom se nerozhodili," dodal Říha.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy